HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

Trabzonlular'a Fener sahip çıktı

Türkiye'yi 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda temsil edecek 6 boksörden 3'ü Trabzonlu. Ancak Yakup Şener ve Ferhat Pehlivan F.Bahçe'de, Fatih Keleş ise Kocaeli Kağıt adına mücadele ediyor

GÜRKAN ATA
Türkiye tarihinde ilk kez olimpiyatlara 6 boksörle katılarak rekor kırdı. Bu sporculardan 3'ünün Trabzonlu olması şehre büyük gurur yaşattı ancak madalyonun bir de kahır yüzü var. 3 Trabzonlu sporcu da başka kulüpler adına yumruk atacak. Belediye, Valilik, Trabzonspor ve diğer kulüplerden ilgi görmeyen 2 bin TL maaş verecek bir kulüp bulamayan sporcular, kendilerine kucak açan kulüplere imza attı.
KİMSEYE DERT ANLATAMADIK!
Olimpiyat vizesi alarak tarih yazan 49 kiloda Ferhat Pehlivan ve 64 kiloda Yakup Şener F.Bahçe'de, 60 kiloda yarışan Fatih Keleş de Kocaeli Kağıtspor'da boks yaşantısını sürdürüyor. Bu sporcuların alacakları her madalyanın kulüplerine fazlasıyla geri döndüğünü söyleyen antrenörler, 'Bir sporcuya kulüp yılda 20-25 bin TL maaş veriyor. Ama sporcular, madalya alınca bu rakamın 6-7 katı para kulüplerine ödeniyor. Trabzon'da bunu kimseye anlatamadık' dediler.
TRABZON'DA HERŞEY FUTBOL
Bu üç boksörün antrenörleri Nazım Dalkıran, Mehmet Değirmenci ve Altar Kalkışım, 'Trabzon'un gençlerine sadece futbolda değil, diğer branşlarda da sahip çıkılması gerektiğini artık öğrenmeli' diye konuştular.
Geçen yıl Avrupa Şampiyonu olan Fatih Keleş, 'Trabzon'da antrenörlerimizin dışında kimse yüzümüze bakmadı' derken, Yakup ve Ferhat da F.Bahçeli yetkililerin Trabzonlu sporculara kucak açmasının çok anlamlı olduğunu söylediler. Olimpiyat vizesini yarı finalde kaybeden Trabzon'un bir başka başarılı sporcusu 69 kiloda Abdülkadir Köroğlu da Beşiktaş adına ringe çıkıyor.

Haber Turu

Alacak verecek tartışması kanlı bitti: 1 ölü, 3 yaralı

Diyarbakır'da aralarında husumet bulunan iki grubun tesadüfen karşılaşması sonucu çıkan silahlı kavgada 1 kişi yaşamını ...

Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu'na 2 bin kişi davet edildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla verilecek resepsiyona 2 bin kişi davet edildi.

Kalkış sırasında motoru arızalan uçak yanmaya başladı

Chicago’da American Airlines’a ait yolcu uçağı havalandığı sırada motoru alev aldı.