İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3,5400
  • 4,1277
  • 142,88
  • 106.843
Reklamı Kapat

'Biz düşmedik, düşürüldük'

Kasımpaşa Kulübü Başkanı Hasan Hilmi Öksüz, dürüst yöneticilerin olmadığı bir ortamda Türk futbolunun ilerleyeceği kanısında olmadığını belirterek, hata yapanların cezalarını çekmeleri gerektiğini söyledi.

Futbol Federasyonunun, Bank Asya 1. Lig kulüplerinin başkanları ile yapacağı toplantı öncesinde, kulüp başkanları federasyonun İstinye'deki merkez binasına gelmeye başladı.

Bank Asya 1. Lig'e düşen Kasımpaşa'da kulüp başkanı Hasan Hilmi Öksüz, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ligin ertelenmesi nedeniyle, hazırlıklarını 5 Ağustos'a göre yapan takımların bazı sıkıntılar yaşayacağını ancak bu sıkıntılara futbolun içinde bulunduğu dönem nedeniyle katlanılması gerektiğini söyledi.

Öksüz, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Dürüst yöneticilerin olmadığı dönemde Türk futbolunun ilerlemeyeceğini her zaman söyledim, yine söylüyorum. Mutlak surette bu işte hata yapmış, yanlış yapmış kim varsa, ben dahil olmak üzere, hangi kulüp, hangi yönetici olursa olsun herkes cezasını çekmelidir. Türk futbolunun geleceği dürüst insanlara bağlıdır.''

Futbol Federasyonuna düştükleri Spor Toto Süper Lig'e geri alınmak için yaptıkları başvuruya ilişkin ise Öksüz, ''Bu kadar şaibenin, manipülasyonun ve şikenin iddia edildiği sezondaki ligde, Kasımpaşa, Konyaspor ve Bucaspor da vardı. 'Biz normal şartlarda düşmedik, düşürüldük' diye inanıyorum. Bazı kulüpler verilecek kararla düşürülürse, düşen takımlar olarak, lige alınmamız en doğal hakkımız. Biz bu konuda bir dilekçe verdik. Bekliyoruz. Gereği yapılacaktır'' diye konuştu.

Bu arada yayıncı kuruluş yöneticileri de federasyon binasına geldi.
 

Depremde Yunanistan’da yaşamını yitiren 2 kişiden biri olan İzmirli Sinan Kurtoğlu’nun yanında, bulu

Deprem anını bu sözler anlattı: Yer havaya kalktı, biz de yere düştük

Haşlanmış yumurtanın suyunu sakın dökmeyin!

Terör örgütüne ait iki odalı sığınak imha edildi

İşte çifte ödemeli emekli maaşı

En Çok Okunanlar