İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3,9348
  • 4,6413
  • 163,52
  • 105.964
Reklamı Kapat

İşte ‘Dönemin Başbakanı‘nın belgesi!

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın ‘paralel yapının darbe girişimleri‘ 17 ve 25 Aralık operasyonları hakkında konuşurken dile getirdiği, hakkında ‘dönemin başbakanı‘ diye fezleke hazırlandığı bilgisi, belgeyle ortaya konuldu!

Söz konusu operasyonlar kapsamında şüpheli sıfatıyla dün ifadeye çağrılan Ahmet Hakan, bugün köşesinde avukatlar aracılığıyla edindiği soruşturma dosyasının beşinci sayfasının görüntüsünü yayınladı. Hakan, şu ifadeleri kullandı: “İddiaya göre: 17 Aralık ve 25 Aralık operasyonlarını gerçekleştiren savcı ve polisler, dosyanın ‘sakıncalı’ buldukları kısımlarını imha etmişler, verileri silmişler. Ancak mali şube ve siber suçlar bölümü imha edilen ve silinen bu verilerin geri dönüşümünü sağlamış. Ve ‘dosya’ bir bütün olarak ortaya çıkmış. ‘Dönemin başbakanı’ ifadesi, işte bu ‘geri dönüşümü sağlanan’ dosyada bulunuyor.”

(Fotoğraf, Hürriyet’ten alınmıştır.)

Başbakan Erdoğan da partisinin bu haftaki grup toplantısında benzer bir bilgiyi dile getirmiş ve “Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan yazılı olan fezleke emniyet bilgisayarından yok edilmek istendi. Ancak bu bilgisayarlar bulundu, silinmiş dosyalar kurtarıldı” demişti.

Cemaatin yayın organlarında belgenin varlığı reddediliyordu.

ABDÜLKADİR SELVİ: BELGEYİ GÖRDÜM

Yeni Şafak yazarı Abdülkadir Selvi de köşesinde, fezlekenin birkaç yerinde, ‘Dönemin Başbakanı‘ ve ‘Devrik Başbakan‘ gibi ifadelerin geçtiğini yazmıştı. 

Selvi'nin bugünkü köşesinde ilgili bölüm şöyle: 
"...

Gelelim fezlekeye.

Benim yazacağım sadece bir konuyla ilgili olanı. Çünkü fezlekenin birkaç yerinde, 'Dönemin Başbakanı' ve 'Devrik Başbakan' gibi ifadelerin geçtiği görülüyor.

Celal Koloğlu ile Naci Koloğlu arasında geçen bir konuşmaya atıfta bulunulduktan sonra aynen şöyle deniliyor: 

'PARA KONULARI İLE İLGİLİ TALİMATI ÖRGÜT LİDERİ DÖNEMİN BAŞBAKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN VERDİĞİ VE KONUYU BİZZAT BİNALİ YILDIRIM'IN TAKİP ETTİĞİ ANLAŞILMAKTADIR'

Bu benim ulaşabildiğim bölümde yer alan ifade.

Peki yukarıdaki cümle normal bir sürecin ifadesi mi? 

Görevi başındaki bir Başbakan'a böyle hitap edilir mi? Ancak darbe dönemlerinin yazışmalarında yer alır bu tür ifadeler.

Fatih'te işçi servisi önce yolun karşısına geçmeye çalışan 14 yaşındaki öğrenciye ardından da  4 ara

Fatih'te feci kaza! Servis minibüsü ortalığı savaş alanına çevirdi

Bilim dünyasını şaşırtan limon ve sarımsak mucizesi!

Ülke puanına en çok hangi takım katkı yaptı?

Açıklanamayan ilginç olaylar