• $ 5,7449
  • € 6,3531
  • 271.351
  • 105380
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Erdoğan: Tarih sizi asla affetmeyecek

Haliç Metro Köprüsü'nü açan Başbakan, Kabataş görüntüleriyle ilgili ilk kez konuştu...

İsim vermeden Hürriyet'i eleştiren Başbakan Erdoğan, O hanımefendi ile çocuğu konusunda bu defa yeni bir hazırlığın içine girdiler. Tersine çevirmek istiyorlar. Kurtulamayacaksınız. Tarih sizi affetmeyecek" dedi. 

ŞENOL DEMİRCİ - HABER MERKEZİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Şişhane-Haliç Metro Geçiş Köprüsü’nün Yenikapı'daki açılış törenine katıldı. Burada konuşan Başbakan Erdoğan, Gezi Parkı eylemleri esnasında Kabataş’ta saldırıya uğradığı iddia edilen Zehra Develioğlu’nun kamera görüntüleriyle ilgili ilk kez konuştu. Açılışa Üsküdar İstasyonu'ndan Marmaray’a binerek gelen Başbakan'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle: 

PARALEL YAPI'YLA BİRLİKTELER

Medyada amiral diye geçinenlere söylüyorum. Bugün attığınız manşetler de doğru değil. Bunların hayatı yalan üzerine inşa edilmiştir. Aradan 8 ay geçti, 8 ay. Şimdi kendilerine göre yeni senoryalar hazırlıyorlar. O hanımefendi ile çocuğu konusunda bu defa yeni bir hazırlığın içine girdiler. Benim milletim bunu yutmaz. Her şey açık, net ortada. Adli Tıp Raporu ortada ve şimdi siz bunu tersine çevirmek istiyorsunuz. Niye? Altında boğuldunuz. Şimdi bundan kurtulmak istiyorsunuz. Kurtulamayacaksınız. Tarih sizi affetmeyecek. Tarih şimdi bu yalan yanlış senaryonun yanında yer alan medyayı da affetmeyecek. Bira şişesiyle başörtülü kızımıza saldıranlarla o Paralel Yapı birlikte hareket ediyor. Biri en zor zamanlarda başörtüsüne teferruattır diyordu. Bugün de o başörtüsü düşmanlarının değirmenine su taşıyor. 

BORAZANLAR RAHATSIZ OLDU

Aralarında 3'üncü Havalimanı'nı engellemek isteyenler var. İşte Paralel Yapı'yı gördünüz. Oranın müteşebbislerini şüpheli sıfatıyla çağırma yoluna gitmediler mi? Dün 17 Aralık ile ilgili tutuksuz yargılama veya tahliye kararı çıktı. Paralel Yapı'nın borazanları rahatsız oldu. 17 Aralık’ta yargı samimi miydi? Her şey bir senaryoydu ve bu senaryonun aktörleri vardı. Bunlar arasında AK Parti'nin kapatılmasını isteyecek kadar demokrasiden nasibini almamış olanlar vardı. 

PEYGAMBERİMİZİ KAMYONA BİNDİRDİLER

İşte, sevgili Peygamberimizi Miraç'tan indirip kamyona bindirecek kadar ahlaksız bunlar. Bunlar Gezi olayları sırasında Kadıköy’e şunu yazdılar: Zulüm 1453’te başladı. Bunlar bu kadar alçak bu kadar hain. Bu Paralel Yapı'nın tabanındaki kardeşlerime bunu anlatmaya çalışıyorum.
Bunlarda iyi niyet yok. Bunlar bu şekilde aldattılar, kandırdılar. Ama bundan sonra asla 'Günde beş vakit alnı secdeye değen insanların bunlarla işi olmaz' diyorum. Sevgili Peygamberimizi kendi kirli işleri için alet edecek kadar densiz kişilerle benim temiz insanlarımın işi olmaz. 

BU KÖPRÜ DÜNYADA BİR İLK

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Haliç-Metro Geçiş Köprüsü açılışında konuştu. Topbaş köprünün özellikleri itibariyle dünyada bir ilk olduğunu söyleyerek, “Birlikte tarihe tanıklık ediyoruz. Marmaray ile Yenikapı-Taksim-Sarıyer’i buluşturacak olan önemli bir ulaşım ağının hizmete girmesinin önemli olduğunu ifade etmek istiyorum. Uzun mücadeleler verdik, ‘yaptırmayız’ diyenlerle, bizi UNESCO’ya şikâyet edenlerle mücadele ettik. Bir ara bekletildi. Dünyanın ileri uzmanlarının verdiği raporlarla UNECSO’ya durumu anlattık” şeklinde konuştu.  "Bizler siyaset mühendisliği yapmıyoruz. Biz hizmet siyaseti yapıyoruz. Bazıları gibi bu milletin aleyhine çalışmıyoruz" diyen Topbaş CHP'ye yüklendi: 

CHP PROJELERE KARŞI ÇIKTI

"Sayın Başbakan'ın da isteğiyle metro, teleferik ve füniküler projelerini Meclis'e sunduk. CHP'liler bu projelere karşı çıktılar. Bunların işi gücü işleri durdurmaktır. Bizler İstanbul'a 60 katrilyon yatırım yaptık. Bunların çoğu öz kaynağımızla yapıldı. Biz hizmete doymayacağız. Hizmet bizim işimiz. Birçok proje yapacağız. Daha çok işimiz var. Bugün yapılan bu geçiş köprüsünde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." 

>>>VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

>>> FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

10 YILDA 141 KM'YE ULAŞTI

“Ulaşımın, toplu taşımayla rahatlayacağına, toplu taşımanın en önemli ayağının da raylı sistemler olduğu” prensibinden hareketle çalışmalarını sürdüren İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 2004 yılında 45 km olan raylı sistem uzunluğunu 10 yılda yüzde 214 artırarak 141 km’ye ulaştırdı. Yedi tepeli kentin dört bir yanında bugün hala 110 km uzunluğunda metro inşaatına, yerin onlarca metre altında gece-gündüz demeden tüm hızıyla devam ediliyor.  

ASRIN PROJESİ'NE BAĞLANTI TAMAM

Şişhane-Haliç Metro Geçiş Köprüsü-Yenikapı Metro hattının yapımına 2 Ocak 2009'da başlandı. 3.55 kilometre uzunluğundaki metro hattı, 147 milyon euroya mâl oldu. Metro hattı üzerinde Şişhane, Şehzadebaşı ve Yenikapı istasyonları yer alıyor. Şişhane-Haliç Metro Geçiş Köprüsü-Yenikapı Metro hattı ile Hacıosman-Taksim Metrosu, Yenikapı Aktarma İstasyonu'na kesintisiz bağlandı. Köprü, Yenikapı'da Marmaray ve Aksaray-Havalimanı hafif metro hatlarına aktarma imkânı da sunuyor. 

>>> BAŞBAKAN ERDOĞAN: BİZ SİZİN YAZILARINIZLA GELMEDİK

BAŞBAKAN'DAN DENEME SÜRÜŞÜ

 


<p>Tuzla’da yaşayan karı koca, iddiaya göre evlerine 2 yıldan beri gelen temizlikçi kadının hırsızlı

Temizlikçiden Şüphelenip Odaya Kamera Koydular, Hayatlarının Şokunu Yaşadılar

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Gelin adayı böyle tezgaha düşürdü! 'Canım lahmacun çekti'

Resimli Cuma mesajları.. En güzel, anlamlı, kısa, uzun Cuma mesajları..