İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3.9324
  • 4.8495
  • 168.23
  • 117.408
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Renault’dan geleceğin sürüşünün ipuçları

Fransız üretici Renault hem otonom hem de sıfır emisyonlu elektrikli modeli SYMBIOZ prototipiyle 2023 hedeflerini ortaya koydu. Boyu 5 metreye yaklaşan araç güçlü motorlarıyla son derece hızlı.

x

Renault, otonom olarak tasarlanmış ilk süratli prototip olan SYMBIOZ demo car test sürüşleri ile markanın kısa vadeli 2023 vizyonunu sergiledi. Yeni model sürücüyü tüm dinamik sürüş görevlerinden kurtarıyor. Sürücünün önündeki yola konsantre olmasına artık gerek kalmaksızın otomobil, önünde meydana gelen beklenmedik bir olay nedeniyle risk altında kaldığında güvenli bir yere yönlendiriliyor. Yolculuk evden başlıyor ve yolcunun kişisel ajandası evdeki TV’de gösteriliyor, akıllı telefon, tablet veya PC aracılığıyla güncelleniyor ve otomobil ile ev arasında paylaşım sağlanıyor. Ayrılmadan on beş dakika önce otomobille ve yolculukla ilgili bilgiler gösterilebiliyor.

GÜÇLÜ MOTORLAR

Avrupa’da elektrikli otomobil pazarının öncüsü olan Renault, otonom modelinde de sadece elektrik motorlarına yer vermiş. 4CONTROL sistemi, otomobilin yol tutuşunu üst seviyelere taşırken, motorlar toplam 500 kW güç ve 660 Nm tork üretiyor.  Otomobil 0’dan 100 km/s hıza 6 sn’de ulaşıyor. 

Afrin’de terör izleri bir bir siliniyor... Afrin/Hacıhasanlı bölgesinde, hava harekâtı ile imha edil

Teröristlerin eğitim kampı böyle görüntülendi

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Kilis'e atılan kalleş bomba ABD yapımı çıktı

Afrin'den yeni görüntüler geldi... İşte teröristlerin çocukları eğittiği kamplar

En Çok Okunanlar