AKŞAM | GUNCEL | 26 AĞUSTOS 2009, ÇARŞAMBA

Cesetle iki gece

Bankacı Nalan Sezer'i öldüren kadının cinayeti önceden planladığı ortaya çıktı. Kocası ve kızı ise iki geceyi, çalışma odasındaki cesetten habersiz evde geçirmiş


İSTANBUL - Ataşehir'de bankacı Nalan Sezer'in cesboğularak öldürülmüş halde bulunması olayına ilişkin 3 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan N.Ç. ile eşi A.Ç. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Alınan bilgiye göre, Atatürk Mahallesi Ataşehir Caddesi üzerinde bulunan Turkuaz 3. Sitesi'nin 6. katında Ç. ailesinin kullandığı daireye gelen N.Ç'nin kızı, kapısı kilitli olan yatak odasında bir bankanın bilgi işlem müdürlüğünde görevli Nalan Sezer'in cesediyle karşılaştı.

Olayın polise bildirilmesi üzerine Ç. ailesinin ara sıra kullandığı anlaşılan dairenin yatak odasında bulunan Sezer'in, ilk belirlemelere göre boğularak öldürüldüğü anlaşıldı. Bunun üzerine polis, N.Ç ile eşi ve kızını gözaltına aldı. Sezer'in cesedi ise kesin ölüm nedeninin belirlenmesi amacıyla Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

Ataşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğine getirilen 3 kişinin, işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilmeleri bekleniyor.

POLİSTE SUSMA HAKKINI KULLANDI
Ataşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekiplerince gözaltına alınan N.Ç, eşi A.Ç. ve kızı İ.Ç'nin, Emniyetteki işlemleri tamamlandı. İşlemleri tamamlanan şüpheliler, geniş güvenlik önlemleri altında Kadıköy Adliyesine getirildi.

Şüpheli N.Ç'nin, bankacı kadını kendisinin öldürdüğünü söylediği, ancak poliste ifade vermeyerek ''susma'' hakkını kullandığı öğrenildi.

Bu arada, güvenlik kamerası kayıtlarına göre Atatürk Mahallesi Ataşehir Caddesi üzerinde bulunan Turkuaz 3 Sitesi'nin 6. katında Ç. ailesinin kullandığı dairede cesedi bulunan bankacı Nalan Sezer'in, daireye 22 Ağustos Cumartesi günü saat 17.37'de girdiği anlaşıldı.

Nalan Sezer'in, çalıştığı bankada seminer veren N.Ç'nin tatilden dönmesi ve kendisini telefonla arayarak buluşmak istemesi üzerine daireye gittiği belirlendi. Nalan Sezer ile buluşacak N.Ç'nin, eşine eve gelmemesini söylediği, kızını evden gönderdiği, kendisinin de ertesi gün Maltepe'de oturan bir arkadaşının evine gittiği öğrenildi.

ETER KOKLATILDIKTAN SONRA BAŞINA NAYLON POŞET GEÇİRİLMİŞ
A.Ç. ile İ.Ç'nin durumdan şüphelenerek olayı polise bildirdiği, eve gelen polislerin Sezer'in cesedini bulduğu anlaşıldı. Nalan Sezer'in önce eter ile bayıltıldığı ve daha sonra da başına poşet geçirilerek boğularak öldürüldüğü belirlendi. Şüpheli N.Ç. Maltepe'de yine bir bankacı olan arkadaşının evinde gözaltına alındı.

Öte yandan, Nalan Sezer'in kredi kartıyla internet üzerinden 2 kez alışveriş yapıldığı da tespit edildi.

ADLİYEYE SEVK EDİLEN ÇİFT TUTUKLANDI
Ataşehir'de bankacı Nalan Sezer'in boğularak öldürülmesiyle ilgili adliyeye sevk edilen çift tutuklanırken, kızları savcılıkça serbest bırakıldı.

Kadıköy Adliyesi'nde, Cumhuriyet savcısı tarafından sorgulanan N.Ç. ile eşi A.Ç, tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edildi. Çiftin kızları İ.Ç. savcılık sorgusunun ardından serbest kaldı. Kadıköy Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkan N.Ç. ve A.Ç, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İletişim |  Künye | 
Copyright Türkmedya A.Ş. Akşam Gazetesi Güneş Gazetesi Tercüman Gazetesi Autocar Dergisi Alem Dergisi FourFourTwo Dergisi Eve Dergisi Platin Dergisi Stuff Dergisi Maxim Dergisi Alem FM 89.2 Lig Radyo 92.3