• $ 5,9025
  • € 6,6388
  • 254.515
  • 90.787
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Nejat Çarkacı yeni albümle dönüyor

"Akasya Kokulu Yarim" ve " Özledim" gibi türk pop müziğinin doksanlı yıllarının klasikleri arasında yer alan şarkıların besteci ve yorumcusu Nejat Çarkacı "Sevda Yorgunu" isimli yeni single çalışmasıyla sevenlerine tekrar merhaba diyor.

Dile kolay tam 20 sene sonra bu single çalışması ile Nejat Çarkacı, doksanlı yılların naif ve sıcak müzik ruhunu bugüne taşıyor ve  müzik kariyerine kaldığı yerden devam ediyor. Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Şan Bölümü'nde müzik eğitimi alan sanatçının bu çalışması içeresinde söz ve müziği kendisine ait olan iki balad eser yer alıyor. Çalışmaya ismini veren "Sevda Yorgunu" ve bir diğer eser "Alma Ahımı".   Single içerisinde dinleyenlere ayrı bir müzikal tat vermek amacı ile " Sevda Yorgunu " isimli şarkının  birde akustik versiyonu bulunuyor. Çalışmada iki değerli aranjör müzisyen Tolga Kılıç ve Nurkan Renda 'nın  ayrıca birçok ünlü müzisyenin imzası var. İlk video klip, çalışma ile aynı adı taşıyan "Sevda Yorgunu" isimli şarkıya yapıldı. 

Arda Ayderman'ın fotografladığı ve  medya iletişim sürecinin Artifeks Medya C.D.O. tarafından yürütüldüğü Nejat Çarkacı "Sevda Yorgunu"  Karbonat Medya Production etiketi ile bütün sevda yorgunları için tüm müzik marketler ve dijital platformlarda yerini aldı. Aynı zamanda iletişim sektöründe hizmet veren Artifeks Medya C.D.O nun ajans başkanlığı görevinide yürütmekte olan sanatçı, iş adamı kimliğiyle de ön plana çıkıyor. 

Sevilen şarkıları halen dillerde...

Yıl 1996 bir yaz günü Nejat Çarkacı "Akasya Kokulu Yarim" şarkısı ile beğeni topluyor ve listelerin üst sıralarında yerini alıyor. Hemen ardından, sanatçı ünlü yönetmen Ömer Faruk Sorak'ın ilk video klip deneyimi olan "Özledim" şarkısı ile ekranlarda boy gösteriyor ve doksanların iz bırakan iki sevilen şakısına imza atıyor. Bugün bu şarkılar halen dillerde.

Nejat Çarkacı kimdir?

Her şey, annesinin bir ilkokul çocuğuna hediye ettiği mandolin ile başlamış. 1971 Ankara doğumlu olan Nejat Çarkacı, ilkokulda eline aldığı mandolini, ortaokulda gitar ile değiştirdi. Lise de ise gitarına sesi eşlik etmeye başladı. Üniversiteye kadar çok sesli okul korolarında korist olarak yer aldı ve ardından Hacettepe Devlet Konservatuarı yarı zamanlı koro bölümünde şan eğitimine başladı. Daha sonra Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Şan Bölümü'nde klasik müzik eğitimi aldı. O yıllarda bıkmadan usanmadan çalıştı, sözler yazdı şarkılar besteledi. 1990 yılında "Ben Sana Doğru" isimli ilk albümünü yayımladı. O dönemde katıldığı birçok ulusal ve uluslar arası yarışmalarda derece ve ödüller aldı. Ardından 1996 yılında "Sar Beni" isimli ikinci solo albümünü çıkarttı. Bu albümün iki hit parçası olan "Akasya Kokulu Yarim" ve "Özledim", uzun süre müzik listelerinin en çok dinlenenleri arasında yer aldı. Albümlerinde her zaman söz ve müzikleri kendine ait eserleri kullanmaya özen gösterdi. 1998 yılında sahnelerden uzaklaşıp Jingle Market isimli müzik prodüksiyon şirketini kurdu ve reklam cingılları yaparak reklam sektörüne adım attı.

Reklam cingılları, jenerik müzikleri, dizi ve film müzikleri ile pek çok markanın sesi olan Nejat Çarkacı, 2005 yılında reklam ajansı Artifeks Medya’yı kurdu. Ajansı bünyesinde edindiği yönetmenlik tecrübesiyle birçok reklam filmi, kamu spotu, tanıtım ve belgesel filmler çekti. Halen birçok ulusal markaya iletişim hizmeti veren kreatif reklam ajansının ajans başkanlığı görevini sürdüren Çarkacı, evli ve üç çocuk babasıdır.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

<p>Arkadaşlarıyla pazar gezmesi yapmak isteyen ama izin alamayanlar aramızda mı?</p>

Babam Dışarı Çıkmama İzin Vermediğinde

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Göbeklitepe'de yeni rekor

Rus lider Putin’den Çinli mevkidaşı Xi Jinping’e sürpriz