İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3.9139
  • 4.8228
  • 167.00
  • 117.651
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

'Muhteşem Yüzyıl'a muhteşem bütçe

İlk bölümü 5 Ocak'ta SHOW TV'de yayınlanacak olan 'Muhteşem Yüzyıl' dizisinin 2100 m2'lik dev platosu ve ihtişamlı kostümleri için şimdiden 3.5 milyon TL harcandı

x

Emin BABACAN/MAGAZİN SERVİSİ
Yeni yılın en çok merak edilen yapımlarından 'Muhteşem Yüzyıl' için geri sayım başladı. Senaryosunu Meral Okay'ın yazdığı, yönetmenliğini Yağmur ve Durul Taylan'ın yaptığı dizinin çekimleri 6 haftadır devam ediyor. Dekor ve kostümler için 3.5 milyon lira harcanan 'Muhteşem Yüzyıl' için 2100 m2'lik bir plato kuruldu. 120 kişilik ekip tarafından hazırlanan platoda; Altınyol, Harem, Hasoda, Arz Odası, Hünkar Sofası gibi 12 farklı alan tasarlandı. Saraydaki sanatsal ve kültürel görseller temel alınarak hazırlanan mekanların yer döşemelerinin 1000 m2'lik kısmı taş ve cotto (dekoratif tuğla) ile kaplanırken, 1800 m2'si için gerçek mermer kullanıldı.

DEV BÜTÇELİ DİZİNİN DEV KADROSU
Dİzide 'Kanuni Sultan Süleyman'ı Halit Ergenç, annesi 'Valide Sultan'ı Nebahat Çehre, 'Kösem Sultan'ı Meryem Uzerli, 'Sadrazam İbrahim'i ise Okan Yalabık canlandırıyor.

30 SANATÇI KAPILARDAN MERMER YAPTI
5 ayda hazırlanan dekorda, 30 kişilik heykeltıraş ve ressam grubu duvar kaplamaları, kapı ve sütunların boyanarak mermer dokusu verilmesini sağladı. Dekor tasarım ve uygulamasını Zafer Kanyılmaz'ın, sanat yönetmenliğini Nilüfer Giritlioğlu'nun, kostüm tasarımlarını Serdar Başbuğ'un üstlendiği dizinin senaryo aşamasında tarih danışmanları olarak Deniz Esemenli ve Erhan Afyoncu görev aldı.

TSK, Afrin´e yapılan yardımların videosunu paylaştı

TSK, Afrin´e yapılan yardımların videosunu paylaştı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Üçüz bebeklerine Recep, Tayyip, Erdoğan ismi verdiler

ÖSO Afrin'de YPG/PKK cephanesi buldu

En Çok Okunanlar