İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3,6574
  • 4,3351
  • 151,25
  • 108.065
Reklamı Kapat

Müslüman olmam reklam olarak algılanmasın

İlk görüşte aşkın en iyi örneğini 10 yıllık evliliğinde yansıtan, bir erkek çocuğu annesi olmasına rağmen güzelliğinden hiçbir şey kaybetmeyerek podyumlarda kalan Rus asıllı manken Alona Kral, AKŞAM LIFE'ın sorularını yanıtladı.

Röportaj: Erçin DAĞ EYSEN

- Biraz kendinizden bahseder misiniz?
Rusya'dan geldim. Antalya'da tatil yaparken eşimle tanıştım. Evlenmeye kararı verdik ve 10 yıldır mutlu bir evliliğimiz var.
- Flört döneminiz nasıl geçti?
İnanın bizim öyle bir dönemimiz olmadı. Birbirimizi görür görmez, 'Biz evlenmeliyiz' dedik. Aşka dalmıştık, düğün bile yapmadık. Direk nikah dairesine gittim.
- Peki bu ani evlenmenize aileniz tepki göstermedi mi?
Annem şoktaydı. Ani bir karar vermememi ve düşünmemi istedi. Her anne gibi o da çok endişelendi, fakat endişelendiği gibi olmadı. Rusya'da üniversiteyi bitirdikten sonra burada kaldım. Bir anda riske girdim diyebiliriz. Ama aşk öyle bir şey ki; gözünüz hiçbir şey görmüyor. O aşk hala devam ediyor.
- Rusya'dan Türkiye'ye geldiğiniz de Türk erkekleri hakkında bilgi sahibi miydiniz?
Açıkçası pek bir fikrim de yoktu. Türklerin sıcak bir halk olduğunu biliyordum. Türk ve Rus halkının mantalitesi birbirine çok yakındır. Eşim de tanıdığım ilk Türk'tü.

KUR'AN-I KERİM'İ İKİNCİ KEZ OKUYORUM
- Peki müslüman mı oldunuz?
Evet. Allah kabul ederse.
- Kendi isteğinizle mi yoksa eşinizin ısrarları üzerine mi?
Hiçbir şekilde baskı olmadan, kendi irademle müslüman oldum. Bunu etrafımdaki herkes soruyordu. Fakat bu konu üstünde fazla konuşmayı sevmiyorum. Bunun üzerinden reklam yapıyormuşum şeklinde algılanmasını istemem. Çünkü, bu çok kutsal bir şey. Kuran-ı Kerim'i ikinci kez okumaya başlamış bir insanım. Tamamen içimde sindirip böyle karar verdim.

EŞİM EN BÜYÜK DESTEKÇİM
- Manken olmaya nasıl karar verdiniz?
Tamamen tesadüf oldu diyebiliriz. Boğaziçi Üniversitesi'nde master yaparken, çevremdekiler güzel olduğumu söyleyip ve neden mankenlik yapmadığımı soruyorlardı. Bir nevi baskılar sonucunda Uğurkan Erez'le anlaşarak mankenlik yapmaya başladım. Eşim de en büyük destekçim oldu.
- Adınız herhangi bir sansasyona karışmadan mankenlik mesleğini yapıyorsunuz. Bu durumu nasıl koruyorsunuz?
Kariyerimin başındayken eşimle bir anlaşma yaptık. O bana her türlü destek olacağını, fakat adımın herhangi bir sansasyona karışmaması karşılığında bu işi yapabileceğimi söyledi. Çünkü medyatik olmak ilişkileri bir şekilde zedeleyebiliyor. Onu kaybetmekten korktuğum için olabildiğince işimde hep geri planda kaldım. Yavaş yavaş ve derinden bugünlere gelmeye çalıştım. İyi bir seviye kazanmış olduğumu düşünüyorum. Her yıl Fashion Week'te yer alırım.

SAHNEDE HER ROLE GİRERİM
- Oyunculuk yapmayı düşünüyor musunuz?
Ayla Algan'dan ders aldım. İyi bir eğitim aldığımı düşünüyorum ve kendisi de bu durumdan çok memnun oldu. Gelen projeleri değerlendirmeye çalışıyorum.
- Teklif geliyor mu?
Geliyor ama çok basit bir rolde oynamak istemiyorum. Bana yakışan ve gerçekten hissettiğim rolü oynamak isterim.
- Hangi role 'hayır' demezsiniz?
Profesyonel manken olarak zaten oyunculuk yapıyoruz. O yüzden 'sahnede her role girebilirim' diye düşünüyorum. 40'lı yılları anlatan bir dönem dizisi ya da filminde oynamak isterim.
- Tarihe karşı oldukça derin bir merakınız da var o zaman?
Evet çok ilgileniyorum. Okumadan, bir şeyler öğrenmeden duramıyorum zaten. Beynim çürümeye başlıyor sanki, mutlaka geliştirmem lazım kendimi. Mesela Muhteşem Yüzyıl dizisinden çok etkilendim. Bir kadın yüzünden neler değiştiğini çok net görebiliyoruz.
- Kısacası kadınlardan korkulur mu diyorsunuz?
Evet. O yüzden arkadaşlarımın çoğu erkeklerdir. Hiçbir zaman kız arkadaşım olmamıştır. Kadınlar tehlikeli varlıklardır.

BANA 'ALOŞ' DİYORLAR
- Podyumda meslektaşlarınla sorunlar yaşadın mı?
Şanslıyım ki piyasaya baktığınızda yabancı olup, sürekli çalışan Türk vatandaşı tek insanım. Herkes de benim gibi düşünüyor. Kızlar bana 'Aloş' diye hitap ediyorlar.
- Her kıyafeti giyer misiniz yoksa kurallarınız var mıdır?
Aslında podyumda kurallarım yoktur ama kızım olduktan sonra dekolte giymemeye çalışıyorum. Tasarımcılar ve firma sahipleri de anne olmamdan kaynaklanan bu durumu saygıyla karşılıyorlar.
- Rusya'da bir takım çalışmalarınız oluyor mu?
Rusya'da çok çalıştım, fakat şimdilerde oradaki işlerimi azalttım. Çünkü çocuğumla daha çok vakit geçirmek bana keyif veriyor.

Viyana Havalimanı'nda uçağa binmeyi bekleyenler şoka uğradı, polis köpekleri yolcuların üstüne çıktı

Avusturya polisi Türk yolcuları köpeklerle aradı

Bilim dünyasını şaşırtan limon ve sarımsak mucizesi!

Büyük iddia 'Fi dizisi' çalıntı mı 'Benim kitabımdan çaldılar'

Melania Trump vücut dublörü mü kullanıyor?