İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3.7831
  • 4.665
  • 161.67
  • 116.840
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

'Moda hayatımın merkezi değil'

Cemiyet hayatının sevilen isimlerinden Ayşe Kucuroğlu, sosyal sorumluluk projelerinin en büyük destekçilerinden... Şimdilerde yine bir kampanya için kolları sıvayan Ayşe Kucuroğlu ile cemiyet hayatını ve çalışmalarını konuştuk.

- “Desteğin Yeter, Hayallere Güç Ver” kampanyasından bahseder misiniz?

Her şey hayal etmekle başlar. Tarihten günümüze insan, başarıya hep daha iyisini hayal ederek, inanç ve cesaretle hayalinin peşinden giderek ulaşmıştır. Gliss’in Watsons ile birlikte gerçekleştirdiği “Desteğin Yeter, Hayallere Güç Ver” projesi,  bu anlamda çok önemli… Proje kapsamında İstanbul Kültür Üniversitesi’nde kız öğrencilerin “En yaratıcı iş fikirlerini” projelendirerek sunacakları bir yarışma gerçekleştirilecek. Ve birçok ünlü isimle birlikte tasarladığımız çok özel saç küpesi tasarımlarımızla bu projede yer alıyoruz. 

- Sizi sürekli olarak bir sosyal sorumluluk projesinde görebiliyoruz. ‘İnsanlara örnek olmalıyım’ gibi bir sorumluluk mu hissediyorsunuz?

Bu kadar göz önünde ve topluluğun içindeysem aynı zamanda pozitif etkileşimle birçok şeye, birçok insana da katkı sağlayabilirim diye düşünüyorum. Elimden geldiğince destek olmaya çalışıyorum. 

KİMSEYLE SORUNUM YOK

- Cemiyet hayatında çok yapay ilişkiler dönüyor. Hemen herkes birbirinin yüzüne gülüp arkasından konuşuyor. Siz bu tip durumlarda üç maymunu mu oynuyorsunuz?

İnsanın duruşuyla ilgilidir diye düşünüyorum. Bunca arkadaşım, dostum var; hiç kimseyle bir sorunum olmadı. Karşılıklı sevgi ve saygı, dostluk bağının olmazsa olmazları… Birbirinizin hayatına saygıyla bakıp, yargısız olduğunuz zaman herkesi mutlu edersiniz. İnsandaki güzel şeyleri görmek lazım... 

- Dışarıdan bakan ve dergileri takip eden bir kişi, sizi sadece davetten davete giden, bütün gün alışveriş yapan, hayatının büyük bölümünü modanın oluşturduğu biri olarak görebilir. Ayşe Kucuroğlu gerçekten nasıl birisidir?

Dışarıdan sadece böyle gözüken biri değilim aslında. Modayı seviyorum evet hayatın bir eğlencesi gibi geliyor. Hatta moda günlük hayata karşı bir tavır da olabilir. Sosyal bir insanım, arkadaşlarımın özel günlerinde yanında olup, özel davetlerini de destekliyorum. Kendimi hep ikinci plana atan biriyim, o gün hangi işim varsa ona konsantre olurum. Moda ise hayatın bir rengi, hayatımın merkezi değil.

KIYAFETİM KALICI OLSUN İSTERİM

- Sizin en büyük lüksünüz nedir?

En büyük lüksüm, annemin varlığı ve annemin çocuklarımla vakit geçirmesi… Bu zaman içinde, ben de annemin çocuğu olduğum için kendi çocuklarımla çocuk olup annemin dizine kıvrılıyorum. Kısa ve tatlı bir şımarıklık… Bir de tabii ki işimin evime çok ama çok yakın olması... 

- Kıyafet alırken neye dikkat edersiniz?

Sezona bağımlı kalmayı sevmiyorum. Kıyafetimin kalıcı olmasını isterim. Yüksek markalarla sokak modasını 
birleştirmeyi seviyorum. 

BOŞANMIYORUM 

- Sizin evliliğinizle ilgili bir takım boşanma haberleri çıktı. Yazılanların ne kadarı doğru ya da yanlış?

Gazetelerde yazılan haberler kesinlikle doğru değil. Birbirimize büyük bir sevgiyle bağlıyız ve umarım ilişkimiz aynı sevgi ve saygı içinde ömür boyu devam eder.

Arabanlılar JÖH ve komandoları karşılamak için sokağa döküldü. Özel birlikler, tekbirler ve Mehter M

Afrin´e giden özel birlikleri yüzlerce kişi böyle karşıladı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Elektronik haberleşme maliyetleri düşüyor

Türkiye'de gerçekleşecek Eurasia Air Show'a 100'ü aşkın ülke katılacak

En Çok Okunanlar