İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3,5682
  • 3,9988
  • 144,03
  • 97.713
Reklamı Kapat

Konuk yazar - Sizde de var mı?

1- Gece yatağa başınızı koyduğunuzda ve ertesi gün erken uyanmanız gerektiği halde gözünüze bir damla uyku girmezken uyumaya çalışmak, zorlamak ve beyninizin yandığını hissetmek.

2- Gün ya da saat farkı ile an gelip yalnızlığa ve her türlü zorluğa karşı mücadele edebilme ve başarılı, güçlü bir geleceğinizin olacağı hissi ile kendine gereksiz bir güven hissederken, ertesi gün, anında çırılçıplak, yalnız, dışlanmış ve çaresiz hissedebilmek.
3- Kendi çocukluğunu zamane çocukları ile kıyaslarken bulmak. Günümüz teknolojisi ile geçmiş zamandaki imkanları karşılaştırırken kısa bir zaman diliminde ne kadar çok şeyin ne kadar hızlı değiştiğini düşünüp gelecek için endişelenmek, heyecanlanmak ya da sizden sonra göremeyeceğiniz, hayal bile edemediğiniz gelişmeler için üzülmek ya da merak etmek.
4- Yakınlarınız ya da sevdikleriniz yanı başınızdayken, girdiğiniz yaşam mücadelenizde ihmalden, sudan sebeplerden ya da o an için gerçekten hayatınızda ciddi sorun olduğunu düşündüğünüz, detaylardan dolayı bir telefon açmaya dahi vakit bulamadığınız ya da üşendiğiniz geniş zaman dilimleri arasında bazen onları kaybetme ihtimalinin gerçeği ile yüzleşip büyük bir panik ya da keder bulutunda boğulmak.
5- Başınıza gelen tatsız bir olay, tartışma, kavga anı sonrasında aynı sahneyi defalarca zihninizde canlandırıp 'keşke yapmasaydım' ya da 'keşke şöyle yapsaydım' deyip; zihnimizi uzun bir süre gereksiz bir şekilde geçmişe kilitlemek.
6- Beklentilerimizi aşırı yükselten haberler, reklamlar ya da yalan dedikodularla izlediğimiz bir film, kitap oyun, konser sonrası hayal kırıklığı yaşamak.
7- Karnınız açken, yorgunken, keyifsizken bazı olaylara ya da davranışlara verdiğiniz reaksiyonların, daha sonra düşündüğünüzde ne kadar gereksiz, sert ve faturasının ağır olduğunu farkettiğimiz anlar.
8- Kendinizi zamanın, bir kaplumbağa kadar ağır ilerlerken nasıl olup da bazen farketmeden ışık hızında geçtiğini sorgularken bulmak.
9- Sizi mutsuz eden olayların ya da sonuçların gerçek detaylarının ya da kahramanlarının zaman geçtikçe ortaya çıkması ile birlikte içinizde size acı veren büyüme hissi...
10- Okuduğunuz şeyleri not almak için elinizde tuttuğunuz kalemi parmaklarınızda çevirirken, baş parmak ve işaret parmağı arasında bıraktığı çizgi mürekkep lekeleri.

CHP, Meclis Genel Kurulun'da Adalet Bakanı Bekir Bozdağ hakkında gensoru önergesi verdi. Görüşmeler

Bekir Bozdağ'dan CHP'ye 'FETÖ' tepkisi

Aç karnına su içmenin faydaları saymakla bitmiyor

Kayınpeder ile damadın kavgası cinayetle bitti

Görenlerin uykusunu kaçıran paranormal olaylar

En Çok Okunanlar