İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3,5400
  • 4,1277
  • 142,82
  • 106.843
Reklamı Kapat

Secret Ensemble & Mahsa Vahdat İstanbul'da!

Secret Ensemble, Coşkun Karademir direktörlüğünde 29 Mart günü Cemal Reşit Rey'de İran asıllı sanatçı Mahsa Vahdat'i ağırlayacak.

Müzikal içeriğini Anadolu sûfi ve mistik müziklerinden oluşturan The Secret Ensemble yeni konseri ile 29 Mart'ta CRR'de. Secret Ensemble, yakın coğrafyalarda sufi ve mistik öğeler taşıyan müzikler icra eden sanatçılarla ortak şekilde üretimlerini sürdürüyor.

Bu bağlamda ilk olarak İran kaynaklı şair Hafız ve Şirazî şiirlerini seslendiren yine İran asıllı dünyaca ünlü sanatçı Mahsa Vahdat'i ilk albüm çalışmasının konuk sanatçısı olarak ağırlıyor.
 
Grubun müzik direktörlüğünü, halk müziği ve sufi müziğin en önemli isimlerinden sayılan bağlama virtüözü Coşkun Karademir yürütüyor. Grubun içerisindeki hemen hemen bütün icracılar Türkiye'de kendi alanlarının en iyileri olarak gösteriliyor.
 
İlk CD içerisinde Yunus Emre, Mevlânâ, Kul Himmet, Niyazi Mısri gibi önemli şairlerin şiirlerinden oluşan eserler var. Bunların yanında yine geleneksel dokular taşıyan ama farklı bir müzikaliteyle düzenlenmiş olan enstrümantal eserler de yer almıyor değil.
 
Tüm bu bilgilerin ışığında denilebilir ki; The Secret Ensemble, yönünü Türkiye'den dünya sahnesine doğru hedef alan ilk sufi ve mistik müzik topluluğudur. 
 
Yüzyıllardır aynı manevi iklimi içinde taşıyan ve yaşayan İran ve Türkiye sufi müziğinin buluştuğu bu eşsiz beraberlik, Türkiye'deki ilk konserini 29 Mart günü Cemal Reşit ReyKonser Salonu'nda gerçekleştiriyor.

 Klasik otomobillere olan ilgisi ile dikkat çeken Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Dev

Bahçeli yeni takım elbisesiyle objektiflere böyle poz verdi

Haşlanmış yumurtanın suyunu sakın dökmeyin!

Antalya'da yetişiyor, tanesi 15 lira

Kedilerin ilginç halleri bakın nasıl resmetti

En Çok Okunanlar