İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3,9228
  • 4,6515
  • 162,88
  • 105.026
Reklamı Kapat

Gizemli inci tanesi düğme oldu

Üretmiş olduğu her düğmede yüzde yüz doğal malzemeler kullanan Form Düğme, deniz ve okyanusların en güzel süsü olarak bilinen deniz kabuklarından sedef düğme tasarlayarak, kıyafetlerimize şıklık ve ışıltı katmaya devam ediyor.

Deniz altı dünyasının rengarenk ve gizemli şekilleri olarak dikkat çeken deniz kabukları, Form Düğme’nin usta ellerinde kıyafetlerin en önemli tamamlayıcı aksesuarı düğmeye dönüşüyor.

Sedef Düğmenin Kıyafetlerimize Geliş Öyküsü

Çeşitleri yüz bini bulan, göze hoş gözüken renk ve zarifliğe sahip deniz kabuklarından bazıları evlerde süs eşyası olarak en saygın köşelere oturtulurken, bazıları ise kıyafetlerimizdeki estetiği tamamlamak için düğme olarak kullanılıyor.
Doğaya dönüşüm özelliğine sahip sedef düğmeler, inci çiftliklerinde içindeki incisinin ya da deniz canlılarının alındığı kabuklardan tasarlanıyor.
Tüm deniz kabuklarının düğme haline dönüştürülmesinin mümkün olmadığını söyleyen Form Düğme’nin kurucu ortaklarından Mustafa Oktay kabukların belirli kalınlık, sertlik ve yüzey düzlüğü kriterlerine göre toplandığını belirtiyor. Bu kriterlere uygun deniz kabuklarının genellikle Avustralya,  Çin, Meksika ve Endonezya’da bulunduğunu belirten Oktay, toplanan kabuklardan oluşan ilk taslaklar, makinelerde işlenebilecek hale getirildikten sonra düğme haline dönüştürülüyor.
Oktay ayrıca yüzyıllardan beri kullanılan deniz malzemesinin günümüzde dünyanın en iyi gömlek üreticileri tarafından da tercih edildiğinin altını çiziyor.

Polyester veya başka malzemeler kullanılarak da sedef düğme taklidinin yapılabildiğine değinen Form Düğme kurucu ortaklarından Mustafa Oktay, ancak hiçbirinin gerçek sedefin sahip olduğu pırıltı ve ışıltıya sahip olmadığını belirtiyor.

Sedef düğmeler yüzde yüz doğaya dönüşümleri sayesinde tamamen çevreci ürünlerdir.

6 farklı çeşit deniz kabuğundan üretilen ve yüklü miktarda sedef düğme stoku bulunan Form Düğme bu düğmeleri Zara, Massimo Dutti, Burberry, Marks & Spencer gibi dünyaca ünlü markalara satışını gerçekleştiriyor. Görselliğinin yanı sıra çevreci özelliği ile de uluslararası markaların tercih sebebi olan sedef düğmeler, Form Düğme’nin yoğun olarak satışını gerçekleştirdiği ürünlerin başında geliyor. Firma Avrupa ve Asya pazarındaki satışlarda lider firmalardan biri olarak dikkat çekiyor.
 

TRT ekranlarının sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul'un 97. Bölüm fragmanı yayınlandı

Diriliş Ertuğrul 97. Bölüm fragmanı yayınlandı

Bilim dünyasını şaşırtan limon ve sarımsak mucizesi!

Karadeniz'deki fotokapanlar, teröristlerin kabusu oldu

İstanbul'da Uber’e ceza yağdı