İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3.8029
  • 4.6605
  • 163.17
  • 115.438
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Keçeden büstleri kapış kapış satılıyor

Girişimci Şeniz Artan, internetten öğrendiği keçe iğneleme tekniğiyle büstler yapıp, satıyor. 

Başkentli kadın girişimci, internetten öğrendiği keçe iğneleme tekniğiyle fotoğraflarından bakarak yaptığı, aslına birebir benzeyen büstlerle görenleri şaşırtıyor. Maliye okuyan Şeniz Artan, emekli olduktan sonra el sanatlarıyla ilgilenmeye başladığını, birçok alanda çalışmalar yaptığını söyledi.

Keçe iğneleme sanatı

İnternet sitelerinde dolaşırken tesadüfen keçe iğneleme sanatıyla karşılaştığını belirten Artan, “Türkiye’de olmayan bir şey olduğu için cazip geldi. Türkiye’de ders alacak bir yer bulamayınca araştırmaya başladım” dedi. Artan, şöyle davem etti:

Ata demirer’le başladı

“İnternetten özellikle Avrupa ve ABD’de çok fazla bu işi yapan arkadaşlarla tanıştım. Onlarla iletişime geçtim. Videolarını seyrettim, derken bu iş ilerlemeye başladı. Yine tesadüfen internet ortamında fotoğraftan büst çalışıldığını görünce denemeye karar verdim. İlk denemem de Ata Demirer’in karikatüristik çalışması oldu.”

SİPARİŞLER HIZLA ARTTI

Artan, Ata Demirer’in büstünü bir tasarım pazarında sergiledikten sonra insanların benzerliği görünce sipariş vermeye başladığını anlattı. Artan, “2016’dan itibaren büst çalışmaya başladım. Sayısı şu anda 10 gibi. Bir büstü çalışmak, minimum 1.5-2 ay gibi bir süremi alıyor” ifadelerini kullandı.

Kia yeni Forte modelini, dünyanın en hızlı araçlarından olan Lamborghini Aventador modeli ile karşıl

Kia Forte´yi Lamborghini Aventador ile yarıştırdılar

Bilim dünyasını şaşırtan limon ve sarımsak mucizesi!

Ertuğrul Bey ve Alpleri sonunda amacına ulaşıyor

Türkiye, Afrin operasyonu öncesi Rusya'yı uyardı: Hepsini kapatın!

En Çok Okunanlar