İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3.7912
  • 4.6641
  • 162.06
  • 117.521
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

65 ülkenin enerjisinde Türk firmanın imzası var

Balıkesirli transformatör üreticisi, trafolarını 65 ülkenin enerji tesislerine gönderiyor. Firma 450-500 bin KW’lık dev transformatörler üretiyor.

Balıkesir Elektromekanik Sanayi Tesisleri (BEST) ürettiği dev transformatörleri 65 ülkeye ihraç ediyor. BEST Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sırrı Yırcalı, firmanın 1966’da dedesi ve beraberindeki bir grup girişimci tarafından kurulduğunu söyledi.

DEV TRANSFORMATÖRLER 

Yırcalı, ilk etapta 50 ve 100 KW’lık transformatörler ürettiklerini, şimdilerde ise 450 bin-500 bin KW’lık dev transformatörler yaptıklarını anlattı. Yırcalı, “Elektriğin yayılmasıyla daha büyük trafolara ihtiyaç olduğu için hem kapasite hem de ürettiğimiz trafo boyutlarında büyümeye gittik” ifadelerini kullandı.

İhtiyacı tek başına karşılar

Ellerinde bazı standartlarda az da olsa stok bulundurduklarını dile getiren Yırcalı, “Şu anda ürettiğimiz 400 KW seviyesinde ve 270 MVA gücünde olan ürünümüz, büyük bir ilin enerji ihtiyacını tek başına karşılayabilecek güçtedir” dedi. Yırcalı, bin 400 kişiye istihdam sağladıklarını da belirtti. 

AK Parti İl Başkanları Toplantısında konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli açıklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan bilançoyu açıkladı: 1873 terörist etkisiz hale getirildi

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Afrin'de terör örgütüne yardıma giden konvoyun vurulma anı dünyada büyük yankı uyandırdı

Yeni İpek Yolunun Avrupa'ya açılan kapısı Türkiye