İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3,4951
  • 4,1772
  • 145,72
  • 104.123
Reklamı Kapat

Türkiye'de BJK'li burada Ajax'lıyım

Cumhurbaşkanı Gül, Hollanda'da ilkokul öğrencilerinin sorularını yanıtladı: Cumhurbaşkanı olmak hoşuma gidiyor. Ama dikkat etmek gerekir. Ülkemde BJK'yı burada Ajax'ı tutuyorum....

CUMHURBAŞKANI Abdullah Gül'ün Hollanda ziyaretinin dünkü bölümü yoğun  geçti. İlkokul çocuklarının derslerine yardım amaçlı kurulan 'Haftasonu Akademisi''ni ziyaret eden Gül, aralarında Türk'lerin de bulunduğu öğrencilerin sorularını yanıtladı. İşte Gül'ün anlattıkları: 'Başarıya giden yol çok çalışmaktan geçer. Ben de ilkokuldan başlayarak çok çalıştım. Hollandacayı çok iyi öğrenin. Dili iyi kullanmak başarının bir anahtarıdır. Kapalı olan kapıları bu anahtar ile açarsınız.' Bir öğrencinin hangi takım taraftarı olduğu sorusuna Gül, Türkiye'de Beşiktaş'ı Hollanda'da Ajax'ı tuttuğunu söyledi. Cumhurbaşkanı olmanın hoşuna gittiğini kaydeden Gül, 'Ama aynı zamanda dikkatli de olmak lazım. Çünkü herkes beni takip ediyor. Yanlış yapmamam lazım'' dedi.
BANA CUMHUR DERLERDİ
Bir soru üzerine  Gül 'Doğrusu çocukken aklımda cumhurbaşkanı olmak yoktu. Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş yıldönümünde doğduğum için çocukken bana Cumhur derlerdi' dedi.
O İMAJ 20 YIL ÖNCESİ
Başbakan Mark Rutte ile de görüşen Gül, Türkiye'ye yönelik insan hakları ihlallerine ilişkin soruya yanıt verdi: Türkiye siyasi kriterleri yerine getirdiği için müzakere kararı alındı. Buna rağmen zaman zaman şikayetler oluyor. Bazen abartılıyor. Vatandaşlarımızın demokratik hakkını en geniş biçimde kullanması beni gururlandırır. 10-20 yıl önceki imajla yaşayanlar Türkiye'de aykırı düşüncenin ifade edilemeyeceğini düşünür. Hayır, ifade edebilirsiniz.  Görüşmeye bisikletle gelen Rutte de 'Türkiye'deki orduyla ilgili reformları da konuştuk. Türkiye geçen yıl, yüzde 8,5 büyüdü. Keşke biz de bu rakama ulaşsak'' dedi.

Telkari çantasını hediye etti
CUMHURBAŞKANI Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül, Prenses Margriet ile Kraliyet Müzesi restorasyon atölyelerini gezdi.  Gül, seramik, metal ve tekstil atölyelerini ziyaret ederek, yapılan çalışmaları yakından inceledi. Gül'e ziyaretinde sanat eleştirmeni, küratör Beral Madra, Sakıp Sabancı Müzesi Müdürü Nazan Ölçer, Koç Üniversitesi Sanat Tarihi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Günsel Renda eşlik etti. Hayrünnisa Gül, daha sonra, 16. yüzyıldan günümüze kadar kullanılan çantaların sergilendiği Hendrikje Çanta Müzesi'ni gezdi. Gül, müzeye kendisine ait gümüş telkari bir çanta hediye etti.

Antalya'da işçilerin kaynak makinesiyle çalışma yaptığı sırada çıkan yangında, kullanılmayan 4 otobü

Kaynak makinesinin kıvılcımı 4 otobüsü yaktı

Haşlanmış yumurtanın suyunu sakın dökmeyin!

Dünyanın en şansız insanlarının başına gelen ilginç olaylar

Türkiye'nin Musul ve Kerkük'e girme hakkı var mı? 1926 Ankara Anlaşması maddeleri

En Çok Okunanlar