İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3.7838
  • 4.639
  • 162.02
  • 116.724
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Topbaş, müdürü dinledi, tatile çıktı

İstanbul trafik çilesi yaşamaya devam ederken Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, Karayolları Genel Müdürü'nün 'Fırsatı olan İstanbullular tatile giderse memnun oluruz' çağrısına uyarak memleketi Artvin'e gitti

Turan ALTINKAYA / ARTVİN
Köprülerdeki bakım çalışmaları nedeniyle durma noktasına gelen trafik İstanbulluyu çıldırtmaya devam ediyor. Karayolları Genel Müdürü Mehmet Cahit Turhan'ın trafiğin rahatlaması için geçtiğimiz günlerde İstanbullulara yaptığı,  'Tatillerini İstanbul dışında geçirme fırsatı olanlar İstanbul dışına çıkarlarsa memnun oluruz' çağrısına Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da uydu. Topbaş, trafik çilesinin zirve yaptığı günlerde serin yaylalarıyla meşhur memleketi Artvin'e gitti. Yusufeli İlçesi'ne bağlı Barhal Köyü'nde, kendisini yöresel tulum ezgileriyle karşılayan hemşerilerinin ısrarlarına dayanamayan Topbaş horona katıldı.

Stresten uzaklaştım
Tatil sayesinde iş stresinden biraz olsun uzak kaldığını belirten Topbaş, herkesi Karadeniz'in doğal güzelliklerini görmeye davet etti. Babasının 1928 yılında Artvin'den göç ettiğini anlatan Başkan Topbaş 'İmkan bulduğum sürece hemen hemen her yıl memleketime geliyorum. Çok sevdiğim hemşehrilerim burada bizi yalnız bırakmıyor, bize sevgi gösterilerini esirgemiyor. Herkese çok teşekkür ediyorum' dedi.

Trafik krizi masada çözülecek
İSTANBUL'da yaşanan trafik sorununu asgariye indirmek için kriz masası oluşturuluyor.
İstanbul Valiliği, Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, sorunu ele almak üzere Büyükşehir Belediyesi'nin Merter binasında bir toplantı yaptı. Vali Yardımcısı Ali Bakoğlu'nun başkanlığında yapılan toplantıya  ilgili birimlerin yetkilileri katıldı. Başkan Topbaş'ın Basın Danışmanı Yanardağ, toplantı sonunda yaptığı açıklamada trafik sorununu çözmek için 'Kriz Masası' kurulacağını açıkladı.

Çile zirve yaptı
Fatih Sultan Mehmet ve Haliç köprülerinde 17 Eylül'e kadar sürecek bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle İstanbul'u felç eden trafik son dört günde zirve yaptı. Durma noktasına gelen trafikten ve sıcaktan bunalan bazı şoförler araçlarını yol kenara çekip uyudu. TEM Otoyolu Mahmutbey Gişeleri ile FSM Köprüsü arasındaki yaklaşık 25 kilometrelik yolda kuyruklar oluştu. Bazı belediyeler yolda mahsur kalanlara su dağıttı.   Seray ŞAHİNLER

Kia yeni Forte modelini, dünyanın en hızlı araçlarından olan Lamborghini Aventador modeli ile karşıl

Kia Forte´yi Lamborghini Aventador ile yarıştırdılar

Bilim dünyasını şaşırtan limon ve sarımsak mucizesi!

Ertuğrul Bey ve Alpleri sonunda amacına ulaşıyor

Türkiye, Afrin operasyonu öncesi Rusya'yı uyardı: Hepsini kapatın!