İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3.78197
  • 4.63685
  • 162.32
  • 118.624
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Suriyeli sığınmacı çöpte bulduğu altınları polise teslim etti

Adıyaman'da bir Suriyelinin hurda toplarken çöpte poşet içerisinde bulduğu yaklaşık 25 bin lira değerindeki altınlar karakola götürüldü

Adıyaman'da, bir Suriyeli sığınmacının hurda toplarken poşet içerisinde bulduğu yaklaşık 25 bin lira değerindeki altınlar polise teslim edildi.
      
Kab Mahallesi'nde, zihinsel engelli olduğu belirtilen ve konuşmakta zorlanan 35 yaşındaki Suriyeli Zekeriya Tutüncü, hurda toplarken çöp konteynerinde bir poşette ziynet eşyaları buldu.     

Tutüncü, poşeti eve götürdü. Poşet, daha sonra Tutüncü'nün yakını tarafından polis merkezine teslim edildi.   

Ziynet eşyalarını getiren Suriyeli sığınmacıya teşekkür eden polisler, altının sahibinin bulunması için çalışma başlattı.     

Suriyeli Yahya El Recco gazetecilere yaptığı açıklamada, altını çöpte bulan kişinin kendisinin eniştesi olduğunu söyledi.     

Altınların bulunduğu poşetle Kab Cami İmamı Fethi Erdil'in yanına gittiğini ifade eden Recco, "Eniştem, çöp konteyneri içerisinde hurda toplarken siyah poşet içerisinde altın buldu. İmam ile birlikte Altınşehir Şehit Ahmet Yıldırım Polis Merkezi'ne teslim ettik. İnşallah sahibi bulunur. Bizim haramla işimiz olmaz. Helal dairesi içerisinde ekmeğimizi kazanmaya çalışıyoruz." dedi.     

Kab Cami İmamı Fethi Erdil de Suriyeli sığınmacının kendisine gelerek çöpte bir miktar altın bulunduğunu söylediğini aktararak, altınları birlikte kentteki en yakın polis merkezine getirip teslim ettiklerini anlattı.      
  

AA

 

Afrin şehidimiz Mustafa özalkan´ın cenaze töreninde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sınırlarımızı taciz eden soysuzlara soluk aldırmayız

Bilim dünyasını şaşırtan limon ve sarımsak mucizesi!

Yabancı ajanslar Zeytin Dalı harekatını bu fotoğraflarla geçti

Savunmanın 'Hızır'ı patlatma testinden geçti

En Çok Okunanlar