İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3,6737
  • 4,3310
  • 151,29
  • 108.489
Reklamı Kapat

Sorumluluktan kaçmayız ben dahil

Çevre ve Şehircilik bakanı Erdoğan Bayraktar, sel felaketinin yaşandığı Samsun'da incelemelerde bulundu. Bayraktar'a Orman ve Su İşler Bakanı Veysel Eroğlu ile Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç da eşlik etti.

Bayraktar olaydan sonsuz üzüntü duyduğunu belirterek 'Hiç bir mazeret bu canları geri getirmez. Ölen 10 canın, 5'ini TOKİ konutlarında kaybettik. Hiç bir sorumluluktan kaçmayız suçlu varsa başta ben olmak üzere cezasını çekmeli' dedi. Bayraktar, TOKİ konutlarının yapıldığı alanın 1970 yılından beri konut alanı olduğunu belirterek, yapılan binaların dere yatağından oldukça içeri çekildiğini, dere yatağından 200 metre içerideki konutlarda bile can kaybının yaşandığına dikkat çekti.
Bayraktar, bundan sonra bodrum katlarına yönelik iskanın gözden geçirileceğini belirterek, 'TOKİ'nin bir yanlışı, imar ve inşaat hatası yok. TOKİ konutlarında selden kaynaklı kayma ya da hasar da bulunmuyor, sadece su baskını var' dedi.  Samsun'da dere yatağındaki gecekonduların kaldırılacağını ifade eden Bayraktar'a çevredeki bazı vatandaşlar tepki gösterdi. 3 bakan o sırada çiseleyen yağmuru gerekçe göstererek 'Sağnak yağmur geliyor o nedenle soru alamayacağız' diyerek, gazetecilerin soru yöneltmesine fırsat vermeden bölgeden ayrıldı.
Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç da yaptığı açıklamada, Başbakanlığın bölgeye 2,5 milyon TL'lik destek yolladığını kaydetti. Deniz ÇİÇEK / SAMSUN

Bursa’da bir evin kömürlüğüne yuva yapan arılar, 7 kişilik ailenin rahat hareket etmesine izin vermi

7 kişilik aile arıların istilasına uğradı

Bilim dünyasını şaşırtan limon ve sarımsak mucizesi!

Çamlıca cami inşaatında bir "ilk"

Donald Trump'ın evindeki Renoir tablo sahte çıktı