İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3.8229
  • 4.6676
  • 164.17
  • 114.283
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Miloseviç'in kirli çamaşırlarını ortaya döktüler

Sırbistan'ın günlük gazetesi 'Kurir'', eski Devlet Başkani Slobodan Miloseviç'in diplomatik sırlarını açıkladı.

Kosova'daki savaşlarda binlerce insanın ölümünden sorumlu olan Lahey'de kurulan uluslararası savaş suçları mahkemesinde yargılanırken 2006'da hücresinde ölen Miloşeviç'in, Dayton Antlaşması'nın mimarı Richard Holbrooke'un telefonlarını dinlettirdiği ortaya çıktı. Kurir'e göre Holbrooke bu olaydan sonra Sırbistan'ı terk etti. Gazetenin Miloşeviç'le ilgili geçmişe dair aktardığı bir başka olaya göre 1990'lı yılların ortasında eski ABD Başkanı Bill Clinton Miloseviç'i Washington'da davet etti. Beyaz Saray'daki toplantıda Clinton, Miloşeviç'e oturulacak yeri göstererek, 'Sayın Başkanım, şeref duydum'' şeklinde hitap etti.
CLINTON ODADAN ÇIKTI
Bu sırada gösterilen koltuğa oturan Miloşeviç'in purosunu çıkartarak yaktığı ve 'Meslektaşım, ikimizde  Lee Harry Oswald'ın Kennedy'i öldürmediğini biliyoruz'' diye Clinton'a seslendiği belirtildi. Dönemin ABD Başkanı Clinton'ın bu sözler karşısında bir süre şaşkınlık geçirdiği, 'ağzı açık bir süre Miloşeviç'e baktığına'' yer veren gazete, ABD Başkanı'nın hiçbir şey söylemeden kalkıp odadan ayrıldığını kaydetti.

Clegg'den İsrail'e Vandallık suçlaması
İngİltere Başbakan Yardımcısı ve Liberal Demokrat Parti lideri Nick Clegg, İsrail'in Batı Şeria ve Kudüs'e yerleşim yerleri kurmaya devam etmesinin 'kasten Vandallık' olduğunu söyledi. Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'la görüşen Clegg, İsrail'in Filistin'in hak iddia ettiği topraklarda yerleşim yerleri kurmasının Ortadoğu barış sürecine zarar verdiğini söyledi.

Gilani, 19 Ocak'ta ifadeye çağrıldı
Pakistan Anayasa Mahkemesi Başbakan Yusuf Rıza Gilani'yi ifade vermek için mahkemeye çağırdı. Başbakan Gilani, meclisteki koalisyon ortaklarıyla yaptığı görüşme sırasında yargıyı hedef alan sözleri gerekçesiyle 19 Ocak'ta ifade verecek. Başbakan Gilani ile birlikte koalisyon ortağı parti liderlerinin de mahkemede ifade vereceği belirtildi.
 

Genç yetenekler bir günlüğüne Turkcell yönetimine katıldı

Bilim dünyasını şaşırtan limon ve sarımsak mucizesi!

Afrin'de neler oluyor? Paçavralar indi, hendekler kazılıyor

Kan ağlayan ağacın sırrı ne?

En Çok Okunanlar