İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3,5170
  • 4,1379
  • 145,46
  • 107.202
Reklamı Kapat

Kara Harp Okulu'nda 8 ay sonra ilk ders

Kara Harp Okulu'nun açılış töreni 15 Temmuz’dan 8 ay sonra yapıldı. Harbiyeliler'e ilk dersi de, Milli Savunma Üniversitesi'nin rektörü Prof. Dr. Afyoncu verdi.

Kara Harp Okulu Komutanlığı 2016-2017 eğitim-öğretim yılı açılış töreni, FET֒nün 15 Temmuz’daki darbe girişiminden 7 ay 26 gün sonra düzenlendi. Törene Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri Seyfullah Hacımüftüoğlu, komutanlar ve Harbiyeli öğrenciler katıldı. Kara Harp Okulu Komutanı Tuğgeneral İsmail Güzeller, Harp Okulu'nun bağrından çıkardığı sayısız kahramanla tarihe zaferlerle mal olduğunu belirtti. 

EN ANLAMLI HARBİYELİ YOKLAMASI 

Kara Harp Okulu Öğrenci Alay Komutanı Albay Ertan Serdengeçti, geleneksel ‘Harbiyeli Yoklaması’nı yaptı. Albay Serdengeçti'nin Atatürk'ün Harp Okulu apolet numarası ‘1283’ numarasını okuması üzerine, salonda bulunan tüm Harbiyeliler ayağa kalkarak "İçimizde" diyerek yoklamaya katıldı. Tören sonunda, darbe girişiminde hayatını kaybeden şehitlerin fotoğrafları ekrana yansıtıldı ve sahneye çıkan Harbiyeliler "Şanlı bayrağın ebediyen dalgalanacağına" namus sözü, "Türk milletinin ebediyen hür yaşayacağına" asker sözü, "Şehit kanıyla sulanmış bu kutsal vatana" da Atatürk sözü verdiklerini haykırdı. 

SİVİL REKTÖR AFYONCU'DAN ÖĞRENCİLERE

'Atatürk askeri ve siyasi dehadır'

Kara Harp Okulu'nun 2016-2017 eğitim-öğretim yılı ilk dersi, Milli Savunma Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Afyoncu tarafından "Atatürk'ün askeri ve siyasi dehası" üzerine verildi. Türk ta-
rihin en büyük liderlerinden birisinin Mustafa Kemal Atatürk olduğunu vurgulayan Rektör Prof. Dr. Afyoncu, Atatürk'ün askeri ve siyasi bir deha olduğunu ve ömrü boyunca ordu-millet bütünleşmesini sağladığını söyledi. 

Amerika'da TIR şoförlüğü yapan Adanalı Ayşe Erdoğan, Türk kadınının neler yapabileceğini mesleği ile

ABD'de TIR şoförlüğü yapan Adanalı Ayşe, görenleri hayrete düşürüyor

Haşlanmış yumurtanın suyunu sakın dökmeyin!

TSK İkiyaka Dağları'nda teröristlere göz açtırmıyor

Aleyna Tilki: Aşk yok bağ var

Active Server Pages error 'ASP 0126'

Include file not found

/_codes/picomm_detay_sagframe_dyn.asp, line 2

The include file '/_data/main/home.txt' was not found.