İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3.9246
  • 4.8235
  • 165.86
  • 117.216
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Güvenli koridordan gidiyorlar

Mehmetçik ve ÖSO, Afrin’i kuşattı, siviller için güvenlik koridoru açtı. Kandil’den gelen teröristler ve elebaşları kaçtı, geride kalan PKK’lılar büyük panik içinde.

x

TSK ve ÖSO Afrin’i çembere almak için adım adım ilerlerken, terör örgütü, Kandil’den gelen talimatlarla sivillerin kentten çıkışını engellemeye çalışıyor. Mehmetçik ise halkın tahliyesi için ilçenin güneydoğusunda birkaç gün açık kalacak sivil koridoru bıraktı.

TSK’DAN HALKA BİLDİRİ 

Sivillerin tahliyesine imkan tanıyacak koridor kapatıldıktan sonra Afrin’deki çemberi tümüyle tamamlanmış olacak. TSK’nın uzun bir süredir Afrin merkezine bildiriler atarak sivil halka şehri boşaltma çağrısı yaptığı, terör örgütünün ise tam tersi yönde anonslar geçtiği belirtildi. Örgütün Afrin’den sivil kaçışını engelleme çabasının da meskun mahal ve hendek çatışmalarına hazırlanan PKK için zafiyet anlamına geldiğini belirten kaynaklar, YPG’nin sivil kayıplar yaşanması, uluslararası kamuoyunun Türkiye’ye baskı uygulaması ve Afrin yönetiminin rejime verilmesini hedeflediğini kaydetti.

Semada F-16’lardan hilal şov!

YPG’lilerin şaşkın bakışları arasında dört Türk savaş uçağı Afrin semalarında hilal çizdi. Türkiye’nin Afrin’den sonraki hedefi Münbiç’te de önceki akşam saatlerinde büyük bir patlama meydana geldi.

ŞÜKÜR NAMAZI 

Kent merkezinin güneydoğusundaki son nokta olan Der Mişmiş köyünü temizleyen ÖSO hep birlikte şükür namazı kıldı.

Suriye rejimi ve Rusya’nın savaş uçakları Doğu Guta’da Kefr Batna’ya napalm bombalarıyla saldırı yap

Rusya ve Suriye savaş uçakları Doğu Guta’y bombaladı: 50 ölü

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

76 yıl sonra enkazına ulaşıldı

Emekliye bayram ikramiyesi

En Çok Okunanlar