• $ 5,9523
  • € 6,6384
  • 244.424
  • 94.498
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Giresun'dan kara haber: 7 şehit, 8 yaralı

Giresun’da bayramlaşmaya giden aralarında üst düzey askeri yetkililerin de bulunduğu askeri helikopter düştü. 7 şehit, 8 yaralı var.

x

Giresun’da düşen askeri helikopter için çok sayıda ekip gönderildi. İçerisinde 11 askerin bulunduğu bilgisine ulaşıldı. 1 Tuğgeneral, 1 albay ve 2 binbaşının bulunduğu askeri helikoptere ulaşabilmek için gerekli çalışmalara başlandı. Başbakan Binali Yıldırım konuyla ilgili yaralılarımızın olduğunu açıkladı. 

Alucra, Giresun ilinin bir ilçesidir. Giresun iline 150 km, Gümüşhane iline 147 km, Erzincan iline 148 km uzaklıktadır. Alucra yöresinin iklimi, Karadeniz ikliminin aksine kışları soğuk ve kar yağışlı, yazları sıcak ve kuraktır. Karların erimesi nisan ayının ortalarına kadar sarkıp, bahar yağışları da hazirana kadar uzamaktadır. İlkbaharda karların erimesi ve yağmurların başlamasına paralel olarak akarsuların debisi artış gösterir. Bu mevsimde debisi en yüksek akarsu Bağırsak deresi olduğu görülür. İnce Dere, suyunun tamamına yakınını Gavur Dağları'ındaki karların erimesinden alır. Yaz kuraklıından dolayı yazın (Ağustos) tamamıyla kurur. Alucra’nın iklimi Karadeniz ikliminden çok, Karasal iklimdir.

2 Albay ile 3 askeri personel eşi şehit

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, elde edilen ilk bilgilere göre yaşanan acı askeri helikopter kazasında iki albay ve Tuğgeneral Mustafa Doğru'nun eşinin de bulunduğu 3 askeri personel eşinin şehit olduğunu açıkladı.

Giresun’un Alucra ilçesinde düşen askeri helikopterin olumsuz hava şartlarından dolayı düştüğü çeşitli ajanslar tarafından belirtildi. Giresun’a kuzey batıdan gelen güçlü yağışın helikopterin düşmesine sebep olduğu düşünülmektedir. Askeri helikopterin sis nedeniyle düştüğü tahmin ediliyor.  

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Yeni bir şeyler üretme fikri, her zaman gelişimin önünü açar. Açılan üretim yolunda ise rekabetler d

Apple vs Samsung: Teknoloji Savaşı

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Kayseri'de kan donduran an

Cenk Tosun sahada sert evde romantik