• $ 5,9025
  • € 6,6388
  • 254.515
  • 90.787
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Gezi Parkı eylemine vatandaşlardan tencere ve tavayla destek

Gezi Parkı ile başlayan gerginlik yurdun birçok ilinde devam ederken, meydanlardaki eyleme, özellikle geceleri vatandaşlar da evlerinden tencere tavaları birbirine vurarak destek veriyor.

İstanbul’da tencere ve tavalı eylem hemen her ilçede yayılarak devam etti. Özelikle polisin müdahalede bulunduğu Beşiktaş bölgesinde tencere, tava, ve arabaların klakson sesleri hiç eksik olmadı. Beşiktaş’ın yanı sıra, Kadıköy, Zeytinburnu, Avcılar; Beylikdüzü ve diğer ilçelerde de bu eyleme destek verildi.

Halkalı ve Zeytinburnu’nda sokağa çıkan kalabalık çevreden katılımlarla kısa sürede büyüdü ve adeta gece yürüyüşüne döndü. Bu yürüyüşte kalabalık ellerindeki Türk bayrakları ile yine hükümeti istifaya çağırdı. Kalabalığa araç sürücüleri de korna çalarak destek verdi.

SOKAK VE BALKONLARDAN GÜRÜLTÜLÜ DESTEK

Balkonlara çıkan vatandaşlar İstanbul başta olmak üzere İzmir, Adana, Antalya ve diğer illerde saat 21.50’de tence tavalı eyleme başladı. Vatandaşların bir kısmı da Türk bayrakları ile cadde ve sokaklarda tencere tavaları birbirine vurarak yürüdü, birçok vatandaşta bu eyleme evlerinin balkonlarından aynı şekilde destek verdi. Eylemlerde hükümet istifaya çağırıldı.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

<p>Arkadaşlarıyla pazar gezmesi yapmak isteyen ama izin alamayanlar aramızda mı?</p>

Babam Dışarı Çıkmama İzin Vermediğinde

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Rus lider Putin’den Çinli mevkidaşı Xi Jinping’e sürpriz