İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3.93
  • 4.8174
  • 165.94
  • 116.431
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

FETÖ emretti onlar doğurdu

Hamile kalan ve doğumdan sonra yakalanınca algı operasyonu yapan kadınların oyunu bozuldu! ByLock kullanıcısı kadın imam E.G., tekrar gözaltına alındı. 

x

Muammer BAŞKAN 

FETÖ elebaşı Gülen 17/25 Aralık darbe girişimi sonrası tüm kadın örgüt mensuplarına ‘hamile kalın’ talimatı verdi. Talimat üzerine özellikle örgütte aktif rol alan kadınlar birer birer hamile kalmaya başladı. Polisin, örgütün kadın yapılanmasına yönelik operasyonlarında gözaltı kararı çıkan hamile ya da yeni doğum yapmış kadınların fotoğraflarını yayınlayan örgüt sosyal medya üzerinden algı operasyonuna başladı. 

CHP’LİLERDEN DESTEK

FET֒nün gözaltı kararı çıkan kadınların hastane fotoğrafları paylaşıp ‘yeni doğum yapmış kadınlara zulüm’ yalanına CHP’li milletvekilleri de destek oldu. Başta Sezgin Tanrıkulu ve Mahmut Tanal FET֒nün azılı kadın örgüt üyeleri için kampanya başlattı. Mahkemeler çoğunlukla hamile ya da yeni doğum yapmış kadınların adli kontrol şartı koyup serbest bırakmaya başladı.

FET֒nün kirli amaçlarına yeni doğmuş çocukları hiç düşünmeden dâhil edeceğini bilen polis işin peşini bırakmadı. Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla polis ByLock kullanıcısı kadın imamların adli kontrol şartına rağmen örgütsel faaliyetlere devam ettiği istihbaratını aldı. Adli kontrol şartıyla serbest kalan kadın imamlarının çocuklarını da yanlarında götürerek yeni hücre evlerinde örgütsel faaliyetlerde bulunduğu belirlendi. 

YENiDEN GÖZALTI 

 Örgütün mahrem yapılanması sorumlularından olan K.A. ve eşi H.A.’nın kadın yapılanmasını yeniden canlandırmak için hücre evlerinde para topladığı tespit edildi. Polis, sosyal medyadan yürütülen propagandayla adli kontrol şartıyla serbest kalan E.G. adlı kadın imamı takibe aldı. E.G.’nin dikkat çekmemek için çocuklarını da kullanarak gaybubet evlerine gidip örgütsel faaliyetlere devam ettiği belirlendi. ByLock kullanıcısı da olan E.G. yeniden gözaltına alındı. FET֒nün ‘hamile’ ve ‘çocuk’ oyunu bozulmuş oldu. 

 

Hasan Celal Güzel TBMM´de son yolculuğuna uğurlandı

Hasan Celal Güzel TBMM´de son yolculuğuna uğurlandı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Alt geçit çalışmasında kemerli taş köprü bulundu