İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3,5400
  • 4,1277
  • 142,82
  • 106.843
Reklamı Kapat

CHP'den kayyumlara PKK ağzıyla eleştiri

Teröre destek veren HDP'li belediyelere kayyum atanmasının yanlış olduğunu savunan CHP'li Tanrıkulu, halkın hizmetle buluşmasına 'asimilasyon' dedi. 

Terör örgütü PKK'ya lojistik destek sağlayan HDP'li belediyeler hakkında yürütülen soruşturmalar kapsamında, görevlendirmeler yapıldı. 

VATANDAŞ HİZMETTEN MEMNUN

Kayyum görevlendirmelerinden sonra, HDP'li belediyelerden örgüte uzun zamandır lojistik desteğin gittiği ortaya çıktı. Kayyum atamalarıyla özlenen belediye hizmetine kavuşan vatandaşlar durumdan son derece memnun kalırken; bu durum CHP'yi rahatsız etti. İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu skandal bir rapor hazırladı. 

TERÖRİSTİN JARGONUYLA ELEŞTİRİ

CHP'li vekil raporunda kayyum atamalarının yanlış bir adım olduğunu savundu. Tanrıkulu hazırladığı raporda, halkı hizmetle tanıştıran kayyumların atanmasını PKK ağzıyla değerlendirdi ve şu ifadeleri kullandı: "Belediyelerin desteği ve kadınların kendi inisiyatifleriyle, kadın bakış açısıyla gerçekleştirdiği çalışmaların iptalinin veya engellenmesinin, çocuklar için geliştirilen projelerin iptalinin, belediye bünyesinde çalışan tiyatrocuların ihracının yerel yönetimle değil doğrudan siyasal bir hedefle ilgisi vardır. Bu siyasi hedefin adı da açıktır: Asimilasyon, inkâr ve imha!"

 

Bodrum Devlet Hastanesi'nde 6.7 deprem anı

Haşlanmış yumurtanın suyunu sakın dökmeyin!

Rusya uzaya yapay yıldız gönderdi

Ay tozu rekor fiyata satıldı

En Çok Okunanlar