İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3,5400
  • 4,1277
  • 142,82
  • 106.843
Reklamı Kapat

Cannes'ın 'Bilge'sine jet tebrik

Cannes Film Festivali'nden ödülle dönen Nuri Bilge Ceylan'a devlet tebriği... Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, 'Ülkem adına sevgi ve saygıyla alkışlıyorum' dediği Ceylan'a kutlama mesajı gönderdi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ise törenden sonra telefon açarak tebrik etti

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, 64. Cannes Film Festivali'nde 'Jüri Büyük Ödülü'nü kazanan yönetmen Nuri Bilge Ceylan'a kutlama mesajı gönderdi. Günay, mesajında, Ceylan'ın 'Bir Zamanlar Anadolu'da' adlı filmiyle ödül almasını mutlulukla öğrendiğini belirterek, şunları kaydetti: Hepimizi bir kez daha gururlandıran, uluslararası alanda Türk sinemasının sesini tüm dünyaya duyuran ve ülkemizin tanıtımına önemli katkı sağlayan bu büyük ödülden dolayı sizi tüm kalbimle kutluyor, ülkem adına sevgi ve saygıyla alkışlıyorum. Böyle önemli bir başarıya imza atan filmin değerli oyuncularına ve emeği geçen herkese şahsınızda teşekkür ediyorum, en içten dileklerimi iletiyorum.

İFTİHAR VESİLESİ
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da Nuri Bilge Ceylan'ı telefonla aradığını ve tebrik ettiğini belirterek, 'Bir iftihar vesilesi. Türkiye olarak mutluyuz. Başarılarının devamını diliyorum' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Alman ekonomi bakanının hiçbir mesnede dayanmadan, dolaylı mesajlarla ülkemi

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Almanya kendine çekidüzen versin

Haşlanmış yumurtanın suyunu sakın dökmeyin!

Harun Kolçak son yolculuğuna uğurlandı

Bodrum’da tüm hekimler göreve çağrıldı

En Çok Okunanlar