İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3.9871
  • 4.9275
  • 172.74
  • 116.602
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Afyonkarahisar'da TOKİ konutlarına yoğun ilgi

Kentte TOKİ tarafından yaptırılacak 300 konut için 4 bin 588 başvuru olunca vatandaşlar salona sığmadı

x

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığınca emeklilere yönelik yaptırılacak 300 konut için 4 bin 588 kişi başvurdu.TOKi'nin "Emekli Grup Konut Projesi" kapsamında Kanlıca Mahallesi'nde yaptırılacak 2+1 nitelikli 300 konut için Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Atatürk Kongre Merkezinde kura çekildi.

Konutlar için 4 bin 588 başvuru yapılınca salonda yoğunluk oluştu. Salona sığmayan bazı vatandaşlar, kura çekimini dışarıdan takip etti. Çekilen kura sonucu 300 konutun hak sahipleri belirlendi. Kurada ismi çıkanların büyük sevinç yaşadığı gözlendi.Proje sorumlusu TOKİ Finansman Dairesi Başkanlığı Finansman Uzmanı Hasan Hüseyin Çelik, konutlara Afyonkarahisar’da yoğun bir talep olduğunu belirtti.

"Kurada ismi çıkmayan vatandaşlarımızı da konut sahibi yapacağız"

Kentte emeklilere yönelik 300 konutluk bir proje hazırlandığını ifade eden Çelik, şunları söyledi:"Projeye 9-31 aralık 2015 tarihleri arasında başvuru alındı. Proje için 4 bin 588 başvuru olduğu için hak sahibi belirleme kurası çekildi. Önümüzdeki günlerde hak sahipleri arasında konut belirme çekilişi de gerçekleştirilecek. Afyonkarahisar'da konut ihtiyacı için yoğun talep olmasından dolayı TOKİ Başkanımız Mehmet Ergün Turan'ın talimatları doğrultusunda burada projelerimiz devam edecek. Umuyorum ki kısa zamanda kurada ismi çıkmayan vatandaşlarımızı da konut sahibi yapacağız. Afyonkarahisar'da yeni projelerimiz olacak."
Kura çekimi sonuçlarının TOKİ'nin internet sitesinden de öğrenilebileceği bildirildi. (AA)

Afrin´de ÖSO kılığına grip hırsızlık ve yağma yapan, bunları yaparken de kendi videolarını çekip bat

Teröristler ÖSO kılığına girip hırsızlık yaptılar

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

İşçiler için getirilen yarı zamanlı çalışma sistemi memurlara da getiriliyor

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

En Çok Okunanlar