İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3.7905
  • 4.6744
  • 161.77
  • 115.158
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

'Merkez Bankası, BDDK ve devletin bankaları aktif rol almak zorunda'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, faizlerle ilgili yeniden zirve yapacaklarını belirterek, “Burada Merkez Bankası, BDDK ve devletin bankaları aktif rol almak zorunda” dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan faiz zirvesinin ardından ekonomi bürokrasisinin çalışma yaptığını belirterek, "Bu tamamlandıktan sonra yeniden bir araya geleceğiz. Burada birinci derecede Merkez Bankası ve BDDK, ondan sonra da devletin bankaları aktif rol almak zorunda. Siz aktif rol almadıktan sonra, öbürleri istediği gibi at oynatır" dedi.

BU KAFAYLA İNMEZ
Vatikan-İtalya temaslarının ardından uçakta bulunan gazetecilerle sohbet toplantısı düzenleyen Erdoğan, faizin sebep, enflasyonun netice olduğunu vurgulayarak, "Enflasyon, çift haneli rakamdan tek haneye inmiş değil. Bu mantıkla, bu kafayla gidildiği sürece inmez de. Şu anda yüzde 16, 17, 18, hatta 20'nin üzerinde faiz uygulayan bankalar var. Bunların olduğu bir finans sektörü içinde, yatırımcı nasıl olacak da işin içine girecek? Bu şartlarda istihdam nasıl düzelecek? Geçenlerde bir banka kârını açıklıyor: 6 küsur milyar TL. Şimdi biz bu faiz lobisine mi çalışacağız? Buna çalışırken orada ezilen kim? Millet zannediyor ki krediyi alan eziliyor; krediyi alan değil aslında tüketici eziliyor. Krediyi alan, öyle veya böyle işini çeviriyor; çeviremiyorsa da batıyor" diye konuştu. (Sabah)

Suriye´de Rejim yanlısı grupların Afrin´e giderken çekildiği belirtilen görüntüler

Suriye´de Rejim yanlısı grupların Afrin´e giderken çekildiği belirtilen görüntüler

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Bill Gates'ten "zenginlerden daha çok vergi alın" çağrısı

ABD donanmasından Yavuz Sultan Selim Köprüsü paylaşımı