İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3.9621
  • 4.8914
  • 171.57
  • 116.413
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Doğalgaz depolarında kapasite artırımı

Bakan Albayrak mevcut kapasitenin yeterli olduğunu belirterek “Yapılan çalışmaların tamamlanmasıyla gaz depolarındaki kapasite miktarı daha da artırılmış olacaktır” dedi.  

x

YELDA GÖKDAĞ

Türkiye doğalgaz depolarında kapasite artırımına gitmeye devam edecek. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde(TBMM) verilen bir soru önergesine yanıt veren Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, mevcut durumdu doğalgaz depolarının ihtiyacı karşılayabilecek düzeyde olduğunu vurgulayarak, “Şu an itibarıyla sahip olduğumuz doğalgaz depolarının kapasiteleri artırılmış ve yeni doğalgaz depoları devreye alınmıştır” açıklamasında bulundu.

İHTİYACI KARŞILIYOR

Bu konuda yeni projeler ve çalışmaların yolda olduğunu da kaydeden Albayrak, “Yapılan çalışmalar ve yürütülen projelerin tamamlanmasıylabirlikte gaz depolarındaki kapasite miktarı daha da artırılmış olacaktır” diye konuştu. Bakan Albayrak, mevcut durumda ihtiyaçları karşılayacak şekilde depolama kapasitelerinin olduğunu da bildirdi. Bakan Albayrak, gaz depolarının kapasitesinde artırmaya gidileceğini ve de belirtti. Bu konuda yeni projeler ve çalışmaların yolda olduğunu da kaydetti.

YENİLERİ DEVREYE ALINACAK

Albayrak, “Yürütülen projelerin tamamlanmasıyla gaz depolarındaki kapasite miktarı daha da artırılmış olacaktır” dedi. Bu konuda yatırım aşamasının da tamamlandığını belirten Albayrak, “Sahip olduğumuz depoların kapasiteleri artırılmış ve yeni doğalgaz depoları devreye alınmıştır” diye konuştu.

 İstanbul’da, eylem hazırlığında olduğu tespit edilen DEAŞ mensubu 13’ü yabancı uyruklu 14 şüpheli,

Eylem hazırlığındaki 14 DEAŞ’lı terörist yakalandı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Kulağa mandal sıkıştırmanın akılalmaz faydası

Yerli imkanlarla geliştirilen Elektromanyetik Fırlatma Sistemi: SAPAN

En Çok Okunanlar