İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3.7845
  • 4.6628
  • 161.82
  • 116.840
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Çılgın Proje’yi duyan gayrimenkul firmaları emlak toplama yarışında 

Kanal İstanbul güzergahının kesinleşmesiyle gayrimenkul firmaları, bölgedeki emlakların alımı için sıraya girdi. Proje güzergahındaki evleri arama oranı, yüzde 130’un üzerinde arttı. 

YELDA GÖKDAĞ

Ulaştırma Bakanlığı tarafından 60 milyar TL yatırımla hayata geçirilecek Kanal İstanbul projesinin güzergahının kesinleşmesi, gayrimenkulcülerin bölgeye ilgisini artırdı. Proje bölgesindeki Avcılar, Küçükçekmece, Başakşehir ve Arnavutköy’e yönelik gayrimenkul talepleri bir anda arttı. Vatandaş ve yatırımcıların bu bölgeye olan ilgileri emlak arama sitelerinin verileriyle tescil edildi. Kanal İstanbul güzergahındaki bölgelere yönelik arama oranlarında yüzde 130 düzeyinde artış yaşandı. İstanbul Boğazı’na gemi trafiğinde alternatif olarak planlanan Kanal İstanbul’un geçeceği ilçelerdeki emlak fiyat artışı da yüzde 50 düzeyinde arttı. Son 4 yılda Avcılar’da satılık konutların metrekare fiyatı yüzde 63,5 artarken, Arnavutköy’deki fiyat artışı, yüzde 59 oldu. Fiyat artışlarında yüzde 52 ile Başakşehir 3. sırada yer aldı.

Kiralar da yükselişte

Kanal İstanbul’un cazibesi kiralık konutların metrekare fiyatını da artırdı. Avcılar’daki kiralık konutların metrekare fiyatı yüzde 52 oranında yükselirken, artış Küçükçekmece’de yüzde 38, Başakşehir’de yüzde 31 ve Arnavutköy’de yüzde 15,8 düzeyinde gerçekleşti.

24 TV´de soruları yanıtlayan Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş önemli açıklamalarda bulundu

Hükümetten CHP´nin koalisyon eleştirilerine sıcak açıklama

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

WhatsApp'ta "açıklama" dönemi

Türkiye Afrin’de kararlı durdu