İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3,9471
  • 4,7119
  • 163,49
  • 104.539
Reklamı Kapat

Cazibe Merkezleri’ne 92 milyar TL’lik yatırım

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, “Kalkınma Bankası, Cazibe Merkezleri Programı’na ilişkin çalışmalarını hemen hemen tamamladı. İnşallah önümüzdeki günlerde sayın Başbakanımız tarafından açıklanacak” diye konuştu. 

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Kalkınma Bankası’nın Cazibe Merkezleri Programı'na ilişkin çalışmalarını hemen hemen tamamladığını belirterek, "İnşallah önümüzdeki günlerde sonuçlar Sayın Başbakanımız tarafından açıklanacak ve Cazibe Merkezleri Programı çerçevesinde firmalarımızı desteklemeye başlayacağız" dedi. 

365 BİN KİŞİYE İŞ

Program kapsamında 3 bin 380 firmanın başvuru yaptığını ifade eden Elvan, söz konusu projeler kapsamında 92 milyar liralık yatırım ve 365 bin kişilik istihdamın öngörüldüğünü söyledi. Elvan, anılan firmaların değerlendirilmesi ve program dahilindeki 23 ilin yapısı itibarıyla hangi yatırımların öncelikli olduğu, firmaların teklif ettikleri yatırım alanıyla ilgili deneyimlerinin bulunup bulunmadığı gibi konuların değerlendirildiğini bildirdi.

YETERLİ KAYNAK VAR 

Elvan şunları söyledi: "Bütçemizde 2017 yılı içerisinde harcayabileceğimiz yeterli kaynağımız var. Dolayısıyla biz firmalara destek vereceğiz."

Yatırım için uygun iklim oluştu

Yüksek teknoloji alanında yatırım yapan bazı firmaların da başvuruda bulunduğunu dile getiren Elvan, "Bu, Türkiye ekonomisinin ne kadar sağlam temeller üzerine oturtulduğunun önemli bir göstergesi. PKK ile mücadelede çok önemli adımlar attık. İnşallah önümüzdeki günlerde Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki huzur ve sükunet daha da artacak. Bölgede yatırım ortamı için de uygun bir iklimin oluştuğunu düşünüyorum. Yatırımcılarımızın da hem hükümetimize güveni hem de terör örgütünün tamamıyla yok edilmesine yönelik atmış olduğumuz adımların neticesini verdiğini bu şirketlerimiz görüyor" dedi. 

 

 

 

Mısır'ın Sina Yarımadası'nda bir camide ikindi namazı sırasında önce bombalı saldırı düzenlendi, ard

Mısır'da korkunç saldırı: yüzlerce ölü ve yaralı var

Bilim dünyasını şaşırtan limon ve sarımsak mucizesi!

Zeki insanlar daha etkin beyin bağlantılarına sahip

Bulgar Gizli Servisi'nin Naim Süleymanoğlu belgeleri açıklandı!