İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3,5192
  • 4,1815
  • 146,56
  • 102.460
Reklamı Kapat

KPSS şartsız sınavsız memur personel alım ilanları 2017 Eylül ayı KPSS'li

2017 Eylül ayında KPSS'li KPSS şartsız sınavsız memur personel alım ilanları üniversite ve bakanlıkların da aralarında bulunduğu kamu kurumlarına KPSS'li ve KPSS şartsız memur personel alımları yapılıyor. İşte Eylül ayı memur personel alım ilanları... Kamuya alım yapacak kurumlar adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aramaktadır. Bazı kurumlar ise KPSS olmadan sadece tecrübe ile alım yapmaktadır. Ancak KPSS şartı arayan kurumlar da adayların 2015, 2016 veya 2017 yıllarında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 60 puan şartı aramaktadırlar. Lise mezunu olan adaylar KPSSP94, Önlisans mezunu olan adaylar KPSSP93 ve Lisans mezunu olan adaylar KPSSP3 puan türünden puan almış olmak zorundadırlar.

Kamu kurumları, Eylül ayında da personel alımlarına hız kesmeden devam ediyor. Çok sayıda üniversite, bakanlık, belediye ve kalkınma ajansları; KPSS'li ve KPSS şartsız memur personel alımları yapıyor. Eylül ayında memur personel alımı yapan kurumları, başvuru şartlarını, başvuru süreçlerini ve ilan detaylarını ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz. Her kurum alım yapacak olduğu kadrolar için adaylara giriş sınavı uygulamaktadır. Giriş sınavları yazılı, sözlü, mülakat veya uygulamalı şeklinde gerçekleştirilmektedir. Adaylar başvurularını gerçekleştirdikten sonra başvurusu onaylanan adayların listesi genellikle kurumların resmi internet sayfalarında duyurulmaktadır. 

 

 

 

Memur Personel Alım İlanlarına Genel Başvuru Şartları:

* 657 sayılı DMK'nın 48.maddesinde yer alan şartları taşımak

* T.C. vatandaşı olmak

* Kamu haklarından mahrum olmamak

* Görevini devamlı yapmasına engel sağlık sorunu olmamak

* Erkek adaylar için askerliğini yapmış, muaf ya da tecilli olmak

* Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Kamuya alım yapan Kurumlara veya Kuruluşlara başvuru yapmak isteyen adaylar kurumun verdiği başvuru tarihleri içerisinde mutlaka başvurularını gerçekleştirmeleri gereklidir. Başvuru tarihleri dışında yapılan başvurular hiç bir şekilde geçerli sayılmayacaktır. Ayrıca adaylar başvurularını kurumunda belirlediği gibi, şahsen, e-posta, online gibi şekilde yapacaklardır. Adaylar başvuru esnasında mutlaka istenilen belgeler ile birlikte başvuru yapmaları gereklidir.

KPSS'SİZ memur alımı yapan kurumlar şu şekildedir

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği memurlukları, Bakan Yardımcısı memur kadroları, Başbakan Baş müşaviri memur kadroları, Başbakan ve Başbakanlık Müşaviri memur kadroları, Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri kadroları, Savunma Sanayii Müsteşarlığına ait Müsteşar, Müsteşar Yardımcısı, Hukuk Müşaviri, Daire Başkanı ve Müşavir Avukat memur kadroları, Toplu Konut İdaresi(TOKİ) Başkanlığına ait Başkan, Başkan Yardımcısı, Hukuk Müşaviri, Daire Başkanı, Uzman, Uzman Yardımcısı, Müşavir Avukat ve Şube Müdürü(Uzman) memur kadroları, Özelleştirme İdaresi Başkanlığında Başkan, Başkan Yardımcısı, Başkanlık Müşaviri, Daire Başkanı, Proje Grup Başkanı ve Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği memur kadroları,

KAYNAK: kamupersoneli

 

Merkel'in Türk düşmanlığı oy kaybettirdi

Merkel'in Türk düşmanlığı pahalıya mal oldu!

Haşlanmış yumurtanın suyunu sakın dökmeyin!

Dünyanın en korkutucu heykelleri

Tespihçi çiftin "ekmek mücadelesi"

En Çok Okunanlar