Reklamı Kapat

İlk skandala imza attı!

Fransa’nın yeni Cumhurbaşkanı Francois Hollande, ilk skandalına imza attı. Fransız lider devlet dairelerine asılmak için hazırlanan resmini Hollanda bayrağı önünde çektirmiş.

Hollande geçen hafta resmi kurumlara gönderilmesi için cumhurbaşkanlığı sarayı Elysee'nin bahçesinde fotoğraf çektirmişti. Ancak Raymond Depardon tarafından çekilen fotoğraftaki bir tuhaflık, muhalefetteki sağcı Halk Hareketi Birliği milletvekili Jean-Paul Garraud'nun dikkatini çekti.

Çünkü fotoğrafta Hollande'nin arkasında, Elysee Sarayı'na asılı halde görünen Fransa bayrağından çok, yine mavi, beyaz ve kırmızı reklerden oluşan Hollanda bayrağına benziyordu. Garraud, "Fransa bayrağı, bir bina üzerine asıldığında çizgileri yere paralel olmalı. Ancak bu karede Hollanda bayrağındaki gibi dik bir şekilde duruyor. Bu kare henüz ülkedeki 36 bin resmi daireye gönderilmedi. Bu hata servete mal olmadan hemen düzeltilmeli" dedi.

Fransız basınına konuşan uzmanlar, fotoğrafta bir hata daha olduğunu, yasaya göre Avrupa kurumları bayrağının Fransız bayrağının sağına asılması gerektiğini belirtti. Ama fotoğrafta AB bayrağı Fransa bayrağının solunda...


 

Almanya'da yaşayan Türk gencinin hazırladığı rap tarzındaki şarkıya eşlik eden 'Evet' videosu, sosya

Gurbetçi gençten Avrupa'yı sallayan'Evet'klibi

Referandumda ilk oylar kullanıldı

Gündem ve haberleri Akşam Gazetesi yazarlarından takip edin (27 Mart 2017)

Sosyal medyayı sallayan akıl almaz çözümler

Reklamı Kapat