İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3,9228
  • 4,6515
  • 162,88
  • 105.026
Reklamı Kapat

İlk skandala imza attı!

Fransa’nın yeni Cumhurbaşkanı Francois Hollande, ilk skandalına imza attı. Fransız lider devlet dairelerine asılmak için hazırlanan resmini Hollanda bayrağı önünde çektirmiş.

Hollande geçen hafta resmi kurumlara gönderilmesi için cumhurbaşkanlığı sarayı Elysee'nin bahçesinde fotoğraf çektirmişti. Ancak Raymond Depardon tarafından çekilen fotoğraftaki bir tuhaflık, muhalefetteki sağcı Halk Hareketi Birliği milletvekili Jean-Paul Garraud'nun dikkatini çekti.

Çünkü fotoğrafta Hollande'nin arkasında, Elysee Sarayı'na asılı halde görünen Fransa bayrağından çok, yine mavi, beyaz ve kırmızı reklerden oluşan Hollanda bayrağına benziyordu. Garraud, "Fransa bayrağı, bir bina üzerine asıldığında çizgileri yere paralel olmalı. Ancak bu karede Hollanda bayrağındaki gibi dik bir şekilde duruyor. Bu kare henüz ülkedeki 36 bin resmi daireye gönderilmedi. Bu hata servete mal olmadan hemen düzeltilmeli" dedi.

Fransız basınına konuşan uzmanlar, fotoğrafta bir hata daha olduğunu, yasaya göre Avrupa kurumları bayrağının Fransız bayrağının sağına asılması gerektiğini belirtti. Ama fotoğrafta AB bayrağı Fransa bayrağının solunda...


 

TRT ekranlarının sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul'un 97. Bölüm fragmanı yayınlandı

Diriliş Ertuğrul 97. Bölüm fragmanı yayınlandı

Bilim dünyasını şaşırtan limon ve sarımsak mucizesi!

Karadeniz'deki fotokapanlar, teröristlerin kabusu oldu

İstanbul'da Uber’e ceza yağdı