İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3.7705
  • 4.6367
  • 162.56
  • 118.400
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

İkiyüzüler

Terör örgütleriyle mücadele eden Türkiye'ye vize muafiyeti için 'yasaları yumuşatma' şartı koşan AB, Almanya'nın Noel pazarına düzenlenen saldırı üzerine terör yasasını sertleştirme kararı almasına sessiz kaldı.

Avrupa yine kendine yakışanı yaptı. Alman hükümeti, Berlin'de 19 Aralık'ta Noel pazarına yapılan saldırda 12 kişinin ölmesi nedeniyle terörle mücadele yasalarını sertleştirme kararı aldı. AB daha önce terörle etkin mücadelede bulunan Türkiye'ye vize muafiyeti için 'terör yasalarını yumuşatma' şartı koşmuştu. İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere ve Adalet Bakanı Heiko Maas, yaptıkları görüşmede, "tehlikeli" addedilen ve sınır dışı edilemeyen kişileri izlemeye ilişkin bir dizi güvenlik yasasının sertleştirilmesi konusunda anlaşmaya vardı.

Sınırsız gözaltı

Buna göre sınır dışı edilmeden önce tehlikeli olarak değerlendirilen kişilerin gözaltı süresi uzatılabilecek.Tehdit oluşturanlar daha kolay gözaltına alınabilecek.

Türkiye'yi eleştirmişlerdi

“Tehlikeli” kabul edilen veya mahkum edilen kişileri izlemek için elektronik ayak bilekliği takılması uygulamasının getirileceğini belirten Maiziere, federal düzeydeki yasal düzenlemelerin boşlukta kalmaması için eyaletlerin yasalarında da değişiklik yapılmasını istedi. Maiziere, kimliğini gizleyen sığınmacılara da ülkede belirli yerlerde kalma zorunluluğunun getirilmesinin öngörüldüğünü aktardı. Türkiye'nin aldığı tedbirleri eleştiren Almanya Başbakanı Angela Merkel de saldırı sonrası hükümetin önlemler konusunda hızlı harekete geçmesini istemişti. 

 

 

Zeytin Dalı Harekatı´nın başladığı gün  Türk savaş uçakları tarafından vurulan 108 hedef arasında ye

Afrin´de Türk savaş uçaklarının tarafından vurulan televizyon vericisine karadan girildi

Bilim dünyasını şaşırtan limon ve sarımsak mucizesi!

Soğuk havanın dondurucu etkileri

Büyük acılar yaşanmadan saniyeler önce çekilen fotoğraflar