Reklamı Kapat

İkiyüzüler

Terör örgütleriyle mücadele eden Türkiye'ye vize muafiyeti için 'yasaları yumuşatma' şartı koşan AB, Almanya'nın Noel pazarına düzenlenen saldırı üzerine terör yasasını sertleştirme kararı almasına sessiz kaldı.

Avrupa yine kendine yakışanı yaptı. Alman hükümeti, Berlin'de 19 Aralık'ta Noel pazarına yapılan saldırda 12 kişinin ölmesi nedeniyle terörle mücadele yasalarını sertleştirme kararı aldı. AB daha önce terörle etkin mücadelede bulunan Türkiye'ye vize muafiyeti için 'terör yasalarını yumuşatma' şartı koşmuştu. İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere ve Adalet Bakanı Heiko Maas, yaptıkları görüşmede, "tehlikeli" addedilen ve sınır dışı edilemeyen kişileri izlemeye ilişkin bir dizi güvenlik yasasının sertleştirilmesi konusunda anlaşmaya vardı.

Sınırsız gözaltı

Buna göre sınır dışı edilmeden önce tehlikeli olarak değerlendirilen kişilerin gözaltı süresi uzatılabilecek.Tehdit oluşturanlar daha kolay gözaltına alınabilecek.

Türkiye'yi eleştirmişlerdi

“Tehlikeli” kabul edilen veya mahkum edilen kişileri izlemek için elektronik ayak bilekliği takılması uygulamasının getirileceğini belirten Maiziere, federal düzeydeki yasal düzenlemelerin boşlukta kalmaması için eyaletlerin yasalarında da değişiklik yapılmasını istedi. Maiziere, kimliğini gizleyen sığınmacılara da ülkede belirli yerlerde kalma zorunluluğunun getirilmesinin öngörüldüğünü aktardı. Türkiye'nin aldığı tedbirleri eleştiren Almanya Başbakanı Angela Merkel de saldırı sonrası hükümetin önlemler konusunda hızlı harekete geçmesini istemişti. 

 

 

89.düzenlenen Oscar ödüllerinde yanlış zarf okununca skandal yaşandı

Oscar ödüllerinde tarihi skandal

Arızalanan musluğun suyu 3 metrelik buz kütlesi oluşturdu

Ülkeler arası kişi başı et tüketimi ne kadar?

Tarihe geçen Galatasaray-Beşiktaş derbileri

En Çok Okunanlar