İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3.9329
  • 4.8241
  • 165.90
  • 116.431
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Vizyondakiler / Woody Allen’dan ustalık dersi

Başak Bıçak

x

basakbicak@gmail.com

Woody Allen’ın son filmi Dönme Dolap, Jake Gyllenhaal’un başrolünde yer aldığı Pes Etme ve Altın Küre adaylıklarıyla öne çıkan Ferdinan, haftanın kayda değer yapımları oluyor.

Dönme Dolap - Benim Puanım: 6.2 - IMDB: 8

Woody Allen’ın yeni filmi 80 yaşını aşan usta yönetmenin hala anlatacak hikâyesi olduğunun bir kanıtı adeta… 1950’lerde Coney Adası’ndaki bir lunaparkta yaşayan dört kişinin yaşadıklarını yine Woody Allenvari bir dilde anlatan Dönme Dolap (Wonder Wheel), öyküsünden çok oyunculuklarıyla, bilhassa Kate Winslet’ın kariyerinin en iyi performansını sergilediği Ginny karakteriyle öne çıkıyor ve oyuncu yönetiminin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlatıyor. Geçmişteki hayatına özlem duyan ve bu sebeple sürekli duygusal dalgalanmalar yaşayan bir kadına hayat veren Winslet’la birlikte, Woody Allen’ın filmlerinde alışık olduğumuz anlatıcı rolünü, tam da onun stiliyle üstlenen Justin Timberlake ve Kate Winslet’ın eşini canlandıran Jim Belushi nefes kesici performanslarıyla filmin en büyük itici gücü oluyorlar. Küçük bir mekânda, daha ziyade tiyatro havasında ilerleyen film, Woody Allen’ın son yıllarda izlediğimiz en etkileyici ve keyifli işlerinden…

Pes Etme

2013 yılında yaşanan ve büyük bir faciaya sebep olan Boston Maratonu sırasında yaşanan patlama, yakın zamanda Mark Wahlberg’ün başrolünde yer aldığı Patriots Day’e konu olmuştu. Aynı olay bir yıl sonra, Jake Gyllenhaal’un başrolünde yer aldığı Pes Etme (Stronger) ile karşımıza çıkıyor ve bombalı saldırıda yaralanan Bostonlu işçi olan Jeff Bauman’ın gerçek hayat hikâyesini beyazperdeye taşıyor. 

Eyvah Annem Dağıttı! 2

Geçtiğimiz yıl gösterime girdiğinde, sıradan hikâyesine ve oyunculuklarına rağmen, seyircisine eğlenceli dakikalar yaşatmayı başardığı için gişede hatırı sayılır bir başarı yakalayan Eyvah Annem Dağıttı (Bad Moms) ikinci filmiyle geri dönüyor. Eyvah Annem Dağıttı 2 (A Bad Moms Christmas), kurallara karşı koyan üç anne; Amy, Kiki ve Carla’nın bu kez Noel maceralarını merkezine alıyor.

Acı Tatlı Ekşi

Bu yılki Boğaziçi Film Festivali’nde Misafir isimli filmiyle Suriyeli Göçmen meselesine ışık tutan Andaç Haznedaroğlu, yeni filmiyle karşımızda… Buğra Gülsoy ile Özge Özpirinçci’nin başrolünde yer aldığı Acı Tatlı Ekşi, çocukluktan beri birbirine âşık olan iki arkadaşın hikâyesini ele alıyor. 

Ferdinand 

Carlos Saldanha’nın yönettiği ve Altın Küre adaylıklarıyla adından söz ettiren animasyon türündeki Ferdinand, iyi kalpli bir boğa olan Ferdinand’ın, yakalanıp alıkonulduktan sonra evine geri dönme çabasını konu ediniyor. 

Düş Kırgınları

Selim Güneş’in, Mehmet Eroğlu’nun aynı isimli romanından beyazperdeye uyarladığı Düş Kırgınları, Ege’de bir kasabada gönüllü sürgününü yaşayan bir adamın hikâyesini aşk, pişmanlık ve ölüm kavramları üzerinden anlatıyor. 

Martıların Efendisi

Mehmet Günsür’ün başrolünde yer aldığı Martıların Efendisi, deniz kıyısında sakince yaşamını sürdüren bir adamın, bir kadınla tanışması sonrasında değişen hayatını ele alıyor. Filmin kadrosunda, Nejat İşler ve Timuçin Esen gibi isimler de yer alıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

AK Parti Grup Toplantısı´nda konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan´dan anlamlı şiir: Hedef kızıl elma herkese aşikar olsun

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

'Dizgin 2018' tatbikatı ile Türkiye'ye karşı Ege'de yeni oyun

TAI 1 milyar 430 milyon dolar ciro yaptı

En Çok Okunanlar