İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3.8101
  • 4.6578
  • 163.26
  • 115.147
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Kudüs’ün ruhu muhteşem bir gösteriyle sahneye taşınacak

Kültür ve sanat dilinin kullanılarak evrensel mesajların verileceği Türkiye tarihinin “Kudüs” konulu en büyük sahne performansı izleyiciyle buluşuyor…

Üç semavi dinin ortak şehri Kudüs’ün, geçmişten günümüze uzanan ruhani varlığı, “Zamanın Kudüs’ü Kudüs’ün Zamanı” adlı ihtişamlı teatral gösteriyle 26 Aralık’ta Haliç Kongre Merkezi’nde izleyici karşısına çıkacak.  Kültür ve sanat dili kullanılarak evrensel mesajların verildiği dramatik sahne gösterisinde, en geniş kadrosuyla Devlet Tiyatrosu sanatçıları rol alacak. Gösteri kadro zenginliği ve ileri teknolojik sahne altyapısıyla Türkiye tarihinin “Kudüs” konulu en büyük sahne performansı da olacak.

ÜCRETSİZ İZLENECEK

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteklediği, Kudüs Platformu tarafından hazırlanan “Zamanın Kudüs’ü Kudüs’ün Zamanı” adlı gösteride Hz. Ömer’den Selahaddin Eyyubi’ye,  Yavuz Sultan Selim’den Abdülhamit’e Kudüs’ün manevi kimliğini yaşatmış liderlerin hayatlarından kesitler sunulacak.  İrfandan Medeniyete Hareketi Kudüs Platformu’nun  “2017 Kudüs yılı” etkinliklerinin gala programı içerisinde yer alan gösteri ücretsiz olarak izlenebilecek.  Gala gösterisine ayrıca Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ile birlikte çok sayıda özel davetli de katılacak. Kudüs şehrinin tarihsel ve kültürel açıdan öneminin anlatılacağı gösteri için çalışmalara bir yıl öncesinden başlandı. Özge Dilek tarafından yazılan gösterinin Genel Sanat Yönetmenliğini Murat Salim Tokaç ve A. Necat Birecik üstlendi. 

Fırat Kalkanı bölgesinden Afrin´e düzenlenen operasyon

Fırat Kalkanı bölgesinden Afrin´e düzenlenen operasyon

Bilim dünyasını şaşırtan limon ve sarımsak mucizesi!

Afrin hareketı başladı. Savaş uçakları sınırdaki hedefleri bombalamaya başladı

'TSK birden fazla bölgeye aynı anda operasyon yapabilir'

En Çok Okunanlar