• $ 5,9481
  • € 6,6351
  • 244.313
  • 94.498
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Hedefim Hollywood!

Geçen yıl Survivor’da şampiyon olan ve yarışmadan sonra oyunculuğa adım atan Hilmi Cem İntepe bu defa bir sinema filmiyle karşımızda. ‘Stajyer Mafya’da başrol oynayan Hilmi Cem, kendi yazdığı bir aksiyon filmini de 2 yıl içinde hayata geçirmeyi planlıyor ve “Benden sonra hangi aktör gelirse gelsin, o sahneleri oynayamayacak” diyecek kadar da iddialı bu konuda. Genç oyuncunun kariyerinde varmak istediği nokta ise Hollywood…

x

ARZU AKYOL
arzu.akyol@aksam.com.tr

Yetenek Sizsiniz’ de yaptığın dansla dikkat çekmiştin. Bir önceki Survivor’un şampiyonuydun. Öncesinde neler yapıyordun? 
Muğla’da sahibi olduğum dans ve spor okulunda eğitmenlik yapıyordum. Hayata çok erken başladım ben. 15 yaşında dans öğrendim. İlk öğrendiğim dans da break danstı. Sonra Latin danslarına geçiş yaptım ve bu dalda Türkiye şampiyonu oldum. Ardından Muğla Spor Okulu’nu kazandım. Okulun ilk yılı kendi dans ve spor okulumu açmayı hayal ettim, 2. yılında da bu hayalimi gerçekleştirdim. 19 yaşında kendi spor ve dans okulumu açtım. 2 sene boyunca güzel işler yaptık. Sonra arkadaşlarımdan biri “Neden ‘Yetenek Sizsiniz’ yarışmasına katılmıyorsun?” diyerek beni cesaretlendirdi. O gün o sahneye çıktım ve bugün sizinle bu röportajı yapıyorum (gülüyor).

“İyi ki çıkmışım o sahneye” diyor musun?
O zaman bugünlere geleceğim aklımın ucundan bile geçmiyordu inanın. ‘Yarışmaya katılayım da bir reklâmda, bir dizide oynayayım’ gibi bir düşüncem yoktu. 
 
E niye çıktın o zaman? 
Yok, amacım kendi reklâmımı yapmak değil, okulumun reklâmını yapmaktı. Muğla’daki dans okulumu 10 kişi biliyorsa 20 kişi bilsin diye çıktım o sahneye. Tek amacım buydu. Hatta gösterideki performansım boyunca da “Dans ve
spor okulum var” deyip durdum ama Allah başka yerden bir kapı açtı.

SABRIN SONU SELAMET

Sonra Survivor macerası başladı. Survivor’da güçlü ama bir o kadar da    sakin bir profil çiziyordun. Bu sakinliği korumayı nasıl başardın peki? Orası kolay bir yer değil bildiğim kadarıyla…
Bana göre sabrın sonu selamettir. Sabrederseniz eminim ki sonunda güzel şeylere ulaşırsınız. Ben buna inanıyorum ve bunu yaşamımda uygulamaya başladığımdan beri Allah’a şükür işlerim yolunda gidiyor. Acele etmemek, tez canlı olmamak, olaylara soğukkanlı ve sabırla bakmak daha güzel sonuçlara götürüyor. 

Bir Eyüp Peygamber durumu var yani…
İnşallah. Onun heybeti üzerimde olsun inşallah… Ben çok inançlıyım. Gelen her şeyin O’ndan geldiğini bilerek yaşarım.

Kazandığın parayla ne yaptın?
‘Aileme ev alacağım’ demiştim, sözümü tuttum ve aileme ev aldım. 

Muğla’daki okul ne oldu?
Devam ediyor. Hatta daha da büyüttük. Önceden sadece dans okuluydu, şimdi spor akademisi haline getirdik. Bu işe 4 yakın arkadaş birlikte başlamıştık hâlâ aynı kişilerle yolumuza devam ediyoruz. Ben burada oyunculuk üzerine koşturuyorum, arkadaşlarım okulla ilgileniyor. Ben de iki hafta da bir gidiyorum.

Yarışmadaki ekürin Murat Ceylan’la görüşüyor musunuz? 
Tabii, dostluğumuz devam ediyor. Allah nasip ederse bu dostluk devam eder de. Kötü günde dost olduğumuz için iyi günlerde dost olmak çok daha kolay. 

O neler yapıyor. Ortalarda gözükmüyor hiç…
Survivor’dan çıkınca oyunculuk konusunda ilerlemek istedim ve gelen teklifleri küçük roller de olsa kabul ettim. O ise daha çok şarkıcılık ve sunuculuk konusunda kariyer yapmak istedi. Hatta bu sene bir albüm çıkaracak inşallah. Eylül ayında da yeni bir programa başlayacak. 

BENİM FAVORİM YİĞİT’Tİ
Bu yıl Survivor’da kazanan gerilim oldu galiba. Sizin aksinize herkese sataşan Turabi birinci oldu. Hak etti mi sence birinciliği? 

Turabi benim 5-6 sene öncesinden arkadaşım. O da dansçıydı ve bir organizasyonda birlikte dans etmiştik. Ondan sonra bir daha karşılaşmadık ve Survivor’da gördüm. Bence hak etmese ya da nasibinde olmasa kazanmazdı. Halkımız sevdi, birinci yaptı. Ondan önceki sene de beni sevdiler ve beni birinci yaptılar. 

Halkımızın beğenilerindeki bu değişkenliği neye bağlıyorsun…
Öyle olmasa bir tadı da olmayabilir. Her sene benim gibi biri şampiyon olsa sıkıcı olabilir. 

Yarışmadaki agresiflik biraz strateji mi?
Strateji haline getiren de var tabii. İsim veremem ama ban yarışırken böyle birkaç isim vardı. Turabi için konuşmak gerekirse belki gerçekten sinirli bir yapısı var belki de bir strateji izledi, bilemem. O kadar yakından tanımıyorum kendisini ama hak etti ve kazandı. İnşallah bundan sonraki yaşamında da güzel işlere imza atar. Sonuçta o da arkadaşım. 

Senin favorin kimdi?
Doğruyu söylemek gerekirse benim favorim Yiğit’ti. Onda birazcık kendimi gördüm. Efendi, sabırlı, olaylara soğukkanlı bakan biri olduğu için kalbimden Yiğit’in kazanması geçti ama nasip değilmiş. 

“OLDUM” DEDİĞİN AN BİTERSİN

Gelelim hepimizi biraz da şaşırtan oyunculuk performansına. Hızlı bir giriş yaptın aslında. Önce Türkiye’nin en çok izlenen dizisi Muhteşem Yüzyıl kadrosuna dâhil oldun, sonra da Çalıkuşu’nda karşımıza çıktın. Performansın da gayet iyiydi. Oyunculukla ilgili bir hayalin var mıydı öncesinde? 
Evet, biraz hızlı oldu gerçekten (gülüyor). Survivor’dan sonra oyunculuk kapısı açıldı. Aslında insanın içinde varsa size verilen imkânları, karşınıza çıkan fırsatları en iyi şekilde değerlendirmek istiyorsunuz. Ben de öyle yaptım. Muhteşem Yüzyıl’a dâhil olduktan sonra, “Oyunculuk tecrüben olmadığı için bir oyuncu koçu tutacağız” dediler. Kabul ettim. 3 ay boyunca oyuncu koçuyla çalıştım. Çalıkuşu’nda ise bende ne varsa onu kullandım. Demek ki içimde varmış. 

Peki, bundan sonra ne yapacaksın, “Bu sermaye bana yeter” mi diyorsun?
Yooo kesinlikle… “Ben oldum” dediğin an bittiğin andır. Büyük oyuncular bile “Ben oldum” demiyor. Yaşadığım
sürece öğrenmeye devam edeceğim. Allah nasip ederse yurtdışında oyunculuk eğitim almayı düşünüyorum.  

'Stajyer Mafya' adlı sinema filminin başrolündesin. Biraz anlatır mısın filmi?
Stajyer Mafya çok eğlenceli bir komedi. Eray Koçak yönetiyor. Başrollerinde Lemi Filozof, Naz Elmas ve ben varım. Lemi ve benim oynadığımız karakterler Jim Carrey’in Salak ile Avanak’ındaki gibi biraz. Mahalleden arkadaşlar. Başlarına bir sürü komik olay geliyor ama hâlâ ne yaşadıklarının farkında değiller. Komik eğlenceli bir serüven. Film 12 Eylül’de vizyona girecek. İnşallah izleyen herkes yüzünde tebessümle dışarı çıkar.

Nasıl karar verdin bu filmde yer almaya?
Normalde senaryo geldiğinde yavaş yavaş okursun, ertelersin ama Stajyer Mafya’nın senaryosunu bir saatte okudum.  Fikirlerine değer verdiğim birkaç büyüğümden de görüş aldım. 4 haftalık bir serüvendi ama nasıl geçtiğini anlamadım. 

Sen nasıl birini oynuyorsun?
Saf, dünyadan habersiz, biraz da âşık… 

‘Âşık’ demişken çok hayranın vardır değil mi?
(Gülüyor) Sevenim var çok şükür.

Sen nasıl bir âşıksın?
Romantik ve ince düşünceli değilimdir işin doğrusu (gülüyor). Doğalımdır. Biraz odunluk var yani (gülüyoruz). Ben de insanım duygusallık da var tabii ki. 

Hayatında biri var mı?
Yok yok, hem de uzun zamandır yok.

Hilmi Cem’in kariyer hedefi ne? Bundan 10 yıl sonra nerede hayal ediyorsun kendini?
Allah nasip ederse Hollywood’da oynamak istiyorum. Elimden geleni yapacağım. Sektöre yeni girdim belki ama hedeflerim var. Dans ederken hedefim bütün dans türlerini karıştırıp kendi koreografimi oluşturmaktı. Yaptım ve ‘Yetenek Sizsiniz’e çıktım. Hedef olmadan ilerleme de olmaz. Hedeflerimden biri de yazdığım filmin başrolünde oynamak. 

Var mı karaladığın bir şeyler?
Var, bitmek üzere. Bir aksiyon filmi…2 sene içinde hayata geçireceğim. Çünkü aksiyon filminin hazırlığı kolay değil. 

Türkiye’de çok başarılı da olmuyor?
Burada pek aksiyon filmi yok. Olanları yurtdışındakilerle karşılaştıramayız bile. 

Seninkini karşılaştırabilecek miyiz?
Benden sonra hangi aktör gelirse gelsin o sahneleri oynayamayacak. Öyle bir film istiyorum. Şimdilik bunlar hayalim. 

Hayata dair hedeflerin ne peki?
İç huzurumun olması. O olursa her şey olur. Huzur, sağlık ve mutluluk…  

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Ümraniye´de bir kadın şoförden alkışlanacak hareket. Atık kağıt yüklü arabasıyla yokuş yukarı çıkama

Yokuşu çıkamayan kağıt toplayıcı çocuğa böyle yardım etti

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

CHP'lilerden, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis toplantısıyla ilgili pes dedirten yalan

Diriliş Ertuğrul son bölümde çok konuşulan ayrılık