İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

Reklamı Kapat

Ağımıza takılanlar

ENDER EREN

endereren@gmail.com

MacBook Air’inizi dokunmatik ekrana çevirin

Apple’ın dokunmatik ekrana sahip laptop modeli üreteceği konusunda sık sık dedikodular ortaya çıksa da bu zamana kadar MacBook serisinde böyle bir model karşımıza çıkmadı. Apple bu görevi iPad Pro modelini devretmişti.Eğer Apple’ın “dokunmatik ekrana sahip bilgisayar” için sunduğu iPad Pro opsiyonu size yeterli gelmiyorsa MacBook Air’inizi AirBar ile dokunmatik ekrana çevirmek mümkün. Ekranın üzerinde gerçekleşen hareketler, bilgisayar ekranının altına yerleştirilen bir parça tarafından işleniyor. Direkt USB bağlantısı olan AirBar’ın fiyatı ise 99 dolar olarak açıklanmış.

Akıllı evlerin akıllı çöp kutusu

 

GeniCam’in çalışma prensibi çok basit. Öncelikle çöp kutusuna yerleştirip akıllı telefon / tabletinize indireceğiniz uygulamasıyla eşleştirmeniz gerekli. Bundan sonra size kalan ise çöpe attığınız şişenin, kutunun üzerinde bulunan barkodu okutmak. Ayrıca manuel olarak tuvalet kağıdı, meyve gibi şeyleri de GeniCam’e tanıtabilirsiniz.

Android işletim sistemli akıllı bisikletler

Smart Road Bike ve Smart Mountain Bike isimli iki model, Android temelli BikeOS işletim sistemine sahip. Her iki model BikeOS işletim sistemi dışında bisikletçilerin seveceği sele, tekerleklere, karbon fiber kadroya ve 11 vitese sahip. Her iki modelde Snapdragon 410’dan gücünü alan 4 inç dokunmatik ekran bulunuyor. Kullanıcılar bu ekrandan Here navigasyon sistemini kullanabiliyor. Ayrıca bu ekran üzerinden diğer uyumlu bisiklet kullanıcılarıyla konuşabiliyorlar.

 

Kocaeli'nin İzmit ilçesinde yaşayan 76 yaşındaki ayakkabı boyacısı Mustafa Gürtay, Karamürsel'deki e

Boya sandığıyla geçen 65 yıl

Karton kutuları sanat eserine dönüştürdü

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'den sis manzarası

Emniyet'te açığa alınan personellerin tam listesi

En Çok Okunanlar