İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3,6663
  • 4,3186
  • 151,60
  • 106.991
Reklamı Kapat

100 TL'ye cumartesi gecesi ateşi

Gece hayatında eğlenen insanlar ikiye ayrılır. Bir kısmı hafta sonları bara gidip eğlenirken, diğer kısmının eğlence mekanı evinin arka bahçesidir! Hal böyle olunca arada bir çıkan insan, gece hayatının detaylarını bilmez... O gün hangi grup sahne alır; içtiği içki kaç paradır; giriş parası verecek midir; gibi detaylar büyük bir soru işareti olup çıkar karşısına... Hazır, bahar ayları gelmiş herkesin kanı kaynarken bu konuyla ilgili soruları aydınlatalım istedik.

İstanbul'da, Beyoğlu ve Kadıköy'de eğlenmekten memnun olacağınız barların 'herkesin bilmediği' detaylarını deşifre ediyoruz. Bar sahiplerinden, sırlarını paylaştığımız için şimdiden özür dileriz.
İşte, bu gece cebinizde 100 TL ile  6 bar gezmesinin başka bir yerde bulamayacağınız haritası. (Dönüş paranızı ayrı bir yere koyun, eve yürümek zorunda kalmayın!)

ZEYNEP BAKIR
zeynepbkr@gmail.com

1-'Benim olayım karaoke' diyenlere
Saat 21.00'de İstanbul Karaoke Bar'a giderek geceye başlayabilirsiniz. Beyoğlu'nun en iyi karaoke mekanı, Ayhan Işık Sokak'taki eski Giutar'ın yerine geçen yıl açılan İstanbul Karaoke'dir. Dört katlı bir mekan. İki büyük sahnesi ve iki özel karaoke odası var. Bar sahibinin adı Ziya. Beyoğlu'nun sevilen simalarından. Burada bira 7, votka 10, viski 20 TL. Vestiyer ücreti yok. Ziya, genellikle arkadaşlarına ve müdavimlere indirim yapar ancak hiç tanınmayan biri olarak Ziya'nın yanına giderek, 'Bu bara ilk defa geldim, harika bir yer, bira içmek istiyorum 7 yerine bu seferlik 5 TL versem...' diyerek cümlenin sonuna kibar bir tebessüm eklerseniz, 2 TL'nin cebinizde kalacağına garanti veriyorum.  Burada iki bira içilir, hatta geceye ısınmak için iki şarkı da söylenebilir. Mekan çarşamba günleriyse, sahnesini Korsan Tiyatro grubuna emanet ediyor. O gün girişler 20 TL, 'Tiyatro ölmedi, barlarda bile yaşatıyoruz' adına alınan bir para... İçkisini içerken kabare izlemeyi tercih edenlere. (Bilgi için: 212 243 11 08  istanbulkaraoke.com.tr )
İki bira: 10 TL  Kalan: 90 TL

2- Beyoğlu'nun yeni sevgilisi: KİKİ
Saat 22.30 gibi yer değiştirme vaktidir.  Gece yarısına kadar Kiki'deyiz. Adı kulağa 'kokoş' gelebilir ama insan zamanla nelere alışmıyor ki... Dans etmeyi sevenlerdenseniz, çılgınca dans edebileceğiniz bir yer. Ünlü simaların ve turistlerin uğrak mekanı. Kiki'ye gidip bar sohbeti yapmak istiyorsanız, bahçesinin barında duran Fatih'le tanışmanız gerek. Barmenler arasında bir yarışma düzenlense en tatlısı seçilebilir.
Çok sıcakkanlıdır ve içkiden iyi anlar. Fatih'i tavlamak için viskilere meraklı olduğunuzu göstermeniz gerekir. O zaman içtiğiniz içkilerde indirim alabilirsiniz. En sevdiği içki Single Malt Macallan, sohbete bu tüyo ile başlarsanız 25 TL'lik viski size 20 TL'ye gelebilir. Ayrıca viski hakkında her şeyi sorup öğrenebilirsiniz. Bira 12 TL, Votka 20 TL. Bilgi için: www.kiki.com.tr
1 duble viski: 20 TL Kalan: 70 TL

3-Beyoğlu'nun cool mekanı: Hayal Kahvesi
Saat 24.00'te Hayal Kahvesi vaktidir.  Uzun uzadıya anlatmaya gerek yok, içeriği herkes tarafından bilinmese de adını herkes bilir. Hayal Kahvesi'nde Orhan Abi vardır. 20 yıllık mekanın          20 yıllık çalışanı... Hayal Kahvesi haftanın her günü canlı müzik yapar. İstanbul'un müzisyen camiasıyla aynı mekanda içmek istiyorsanız Hayal Kahvesi biçilmiş kaftan. Barın giriş ücreti 20 TL. Kapıda bilet kesen Ozan'ı atlatmak dünyanın en zor işlerinden biridir. Eğer kalabalık bir grup gidecekseniz sürüm hesabıyla bir-iki kişiden para almama ihtimali olabilir. Barda da durum aynı, barmenlerden Murat ve Yalçın şişe biranızı elinize aldığınız gibi 12 TL'yi görmek ister. Unutmadan vestiyer de 5 TL. Bu durum herkesin canını sıkıyor ama iyi müzik dinliyorsunuz, katlanmak gerek. Bugün Soul Stuff çıkıyor.
Sezen Aksu dinlemeye doyamayanlara 23 Nisan günü Hayal'de olun derim. Ceyl'an Ertem yıkıyor ve geçiyor. Bilgi için: www.hayalkahvesibeyoglu.com
Bir bira 12 TL Kalan: 58 TL

4-Gerçek Güney'i görmek için Line'a gidin
Saat 01.00'de mekan değiştirme zamanı gelmiş demektir. Büyükparmakkapı Sokak'ta Hayal Kahvesi'yle aynı sokakta olan Line'ın kapı önü muhabbetleri vazgeçilmezdir. Line'ın bugünkü programı İndigo Cover Band. Line'de hafta sonları vestiyer ücreti 5 TL ama alt kattaki vestiyere koyarsanız para vermek zorunda kalmazsınız. Line'ın en havalı çalışanı alt kısımdaki barın barmeni Güney. Tüm kadın müşteriler saçlarına hayran. Eğer Güney'e 'Meşhur yeşil kokteyllerinden ne kadara içebiliriz?' diye sorarsanız pazarlık masasına oturmuş olursunuz. 20 TL'lik kokteyli 15 TL'ye içebilmeniz sizin ikna kabiliyetinize bağlı ama şunu bilin, Güney ikna edilir, gülümsemek yeterli. Ayrıca pazartesi günleri tüm barlar sakinliğini korurken Line'da sahne alan Chip&Ship mekanı doldurup taşırır. O günün pazartesi olduğuna inanamazsınız.
Bilgi için: www.linebar.com
Meşhur votkalı yeşil kokteyl: 15 TL Kalan: 43 TL

5-Dünyanın buluştuğu yer: Araf
Gece saat 02.00 oldu. Cepte para az kaldı. Gece 2'den sonra seçimi size bırakıyorum. Ya dans etmeye devam edeceksiniz ya da yerinizde sallanıp sohbet edeceksiniz. 'Dans edeceğim' diyorsanız durağımız Araf. Balo Sokak 32 Numara'da dünya müzikleriyle bohem bir dans şöleni sizleri bekliyor olacak. Barın en cool adamı DJ Hasan'a gidip sakın şarkı istemeye kalkmayın, çünkü bundan nefret ediyor. Ama saçlarını her daim kalemle toplayan Berat'la elektriğiniz tutarsa size bir bira ısmarlamaktan hiç çekinmez. Bira 7, Votka 9, viski ise 17 TL. Burada bir viski daha içme vakti geldi. Ama 17 TL'ye değil. Barın sahibi Gökhan, genellikle vestiyerin arkasında kimsenin görmediği ofisinde durur. 2,5 TL'ye eşyanızı bıraktığınız sırada, çekinmeden söyleyin, samimi insanları kırmaz ve altın gibi bir kalbi vardır. 17 TL'lik viski size    14 TL'ye gelecek. Hatta birbirinizi severseniz Araf'a özel bastırdığı posta pullarından bile alabilirsiniz.        
Bilgi için: www.araf.com.tr   Bir bira ve 1 duble viski: 14 TL Kalan: 29 TL

6- Dikkat bu bar bağımlılık yapar: Quit
Yeni insanlarla sohbet edip yerimizde sallanmak için Balyoz Sokak'ta Quit'e doğru hareket ediyoruz. Şimdiye kadar Quit'e gidip orayı sevmemiş kimseyle karşılaşmadım. Müzisyenler, sanatçılar ve reklamcıların uğrak mekanı. Mekanın sahipleri Kamil ve Osman muhabbeti seven insanlar... Dans ederler, yer silerler, kasa tutarlar, müzik yaparlar... Mekanın en önemli özelliği bara gelenlerle rahatlıkla bar arkadaşlığı kurabiliyor olmanız. Müzik koordinatörü Emre Gözgü tüm gece boyunca çaldığı şarkıları tek bir parça çalıyormuş gibi sıralayabiliyor tabii durum böyle olunca saat 04.00'te 'Kapattık' sesini duyanlar zamanın bu kadar hızlı akıp gitmesine şaşırıyor. Giriş parası yok, vestiyer ücreti yok, bira 8 TL, Votka 18 TL, Viski 18 TL. Barda en çok tutulan shot içki Jegermaister 12 TL. Kalan 29 TL'yi burada harcayabiliriz. 38 lira tutacak olan bir bira, bir Jagermaister, bir viski içme planını şu şekilde çözmenizi salık veriyoruz: Kamil'i bulun ve tüm paranızı bar tezgahına bırakın. Ve içmek istediğiniz içkileri sayın. 9 liralık bir indirim yapıp bir de shot votka kokteyli ikram edeceğini şimdiden görür gibiyim. Ayrıca Quit'e gittiğinizde Kulakkurdu'nun ne olduğunu öğrenmenizi şiddetle tavsiye ediyorum.
Bir bira, bir jager, bir duble viski: 38 TL Kalan: -9 TL...


DİĞER YAKA'DA NELER OLUYOR DİYENLER İÇİN BARLAR SOKAĞI'NDAN TÜYOLAR
Kadıköy'ün küçücük ama içinde kendinden büyük olayların yaşandığı Kadife Sokak'ında Beyoğlu ziyaretçisi gibi müziğe 'her telden' yaklaşan değil, daha muhafazakar, rock'n roll ruhunu tam performansla yaşatan bir ahalisi var. Rock dinleyicisi değilseniz, aradığınızı bulamayabilirsiniz. Bu minik bilgiden sonra yola koyulalım... 
İlk durak Budha Rock Bar. Burada bira 7, votka 12, viski 15 TL. Albümleri olan gruplar çıkıyor. Bugün Matmazel'i dinleyebilirsiniz.
İkinci durağımız 13 yıllık geçmişi olan Shaft. İlk açıldığı dönemlerde caz ve blues yapan mekan, Kadıköy'ün az önce bahsettiğim nedenlerinden ötürü sadece rock müziğe yönelmesine neden olmuştur. Eğer bugün yolunuz Kadıköy'e düşerse Shaft'a gitmeniz gerek. Çünkü mekanın cumartesi grubu Acil Servis. Daha önce hiç dinlemeyen varsa unutulmaz bir keşif günü demektir. 'Bebek' şarkısını dinlerken, bana teşekkür edin ve elinizdeki biletle kendinize bir içki alın. Çünkü giriş bir içki dahil 20 TL. Shaft'ın bir diğer kaçmaz grubu ise perşembe günleri sahne alan Sünger, takip etmenizde yarar var. Kadıköy'de adettendir, barlarda müzik bitince, çalan da dinleyen de daha geç kapanan Zincir Bar'a gider, orada içmeye davam eder, garsonların 'Hadi gidin artık' uyarılarıyla herkes çorbacılara dağılır.

 

Muğla'nın Dalaman İlçesi'nde, sahte kimlikle yakalanan PKK'lı terörist Serbest Şenlik ile yanındaki

5 PKK'lı teröristin öldürüldüğü operasyondan kaçan terörist yakalandı

Haşlanmış yumurtanın suyunu sakın dökmeyin!

Kıdem tazminatına zam getirildi

Bu görüntüler Gülben Ergen'i bitirecek bir diğer aşk daha ifşa oldu